2020-as hírmozaik - Együttműködések

SZEMLE

2021-01-14 17:00

A 2020-as hírmozaik című sorozatunkban igyekszünk képet adni az elmúlt év kiemelkedőnek, meghatározónak számító múzeumi történéseiről, sikereiről. Miután a beruházásokról ejtettünk szót és a kiállításokból áttekintő válogatást adtunk, most a tavalyi esztendő múzeumi együttműködéseit szeretnénk számba venni - persze a teljesség igénye nélkül.

Beporzók napja - Múzeumok páratlan összefogása

100 éves a ZTE - Sporttörténet a múzeumban

Karantén-pályázat és eredményhirdetése

Májusban a Mozaik Múzeumtúra a megváltozott helyzethez alkalmazkodva a pedagógusok és a digitális oktatás támogatására létrehozta a DEMÓ – Digitális Edukációs Múzeumi Órák elnevezésű programot, amelynek sikereit látva továbbra is szerveznek hasonló digitális oktatáási témanapokat.

Bethesda meseprojekt - a Néprajzi Múzeum munkatársai Neked mesélnek

Együttműködési megállapodást kötött a kecskeméti, szekszárdi, veszprémi és székesfehérvári múzeum

Kapocs - Hat közgyűjtemény össszefogása

Novemberben sokrétű együttműködéseknek köszönhetően két úttörő, innovatív konferencián vehettünk részt:

Útközben – En Route. Ilyen volt a Néprajzi Múzeum egyedülállóan innovatív konferenciája!

Ismét itt a MuseumDigit!

Az év végén is előremutató együttműködésekről számolhattunk be:

Újraindul a Pannonhalmi Főapátság és a Néprajzi Múzeum intézményi tudományos együttműködése

Alakítsuk együtt a Néprajzi Múzeum gyermekmúzeumát - a Néprajzi Múzeum felhívása
A Petőfi Irodalmi Múzeum és az Integral Vision együttműködése

EUrevita Pannonia - Együttműködés az elfeledett kézműves mesterségekért

2020-ban nagyszabású kutatás zajlott Múzeumok Ma 2020 címmel, melynek beszámolói az MMO felületén követhetőek!

Tavaly a Magyar Múzeumok Online útjára índította többek között MúzeumTrip#muzeumozzaszobadbol és #muzeumokajovoert sorozatait. A MúzeumTrip egy felfedező túra, melynek során elsősorban - de nem csak - vidéki kisebb múzeumokban kalandozunk, a #muzeumozzaszobadbol sorozat intézmények digitális, otthonról elérhető tartalmait hivatott bemutatni, a #muzeumokajovoert tematika cikkei a múzeumok fenntarthatósági szerepvállallásának lehetőségeit, jó példáit járják körbe.

divat, gyűjtemény, képzőművészet, muzeológia, múzeumtörténet, tárgy
2021-01-04 17:00
állományvédelem, gyűjtemény, külföld, muzeológia, műhely
2020-11-21 14:00