Az idei jelöltek - Az Év Múzeuma 2023

ÉM 2023

2023-06-04 13:00

Már tudjuk, mely intézmények a Pulszky Társaság által 1996-ban alapított, és minden évben kiosztásra kerülő Az Év Múzeuma elismerés jelöltjei. Az idei díjazottak kilétére 2023. június 5-én a Ludwig Múzeumban derül fény a Sokszínű múzeum című konferencián és díjátadón.

Az Év Múzeuma 2023 díjra összesen tizenkét pályázat érkezett, hét a Kis Múzeum, öt a Nagy Múzeum kategóriában. Az intézmények részben jelölés alapján küldött felkérésre, részben saját kezdeményezésre nyújtották be pályázatukat. A bíráló bizottság március 27-én tartott első ülésén döntött arról, hogy mely múzeumok juthatnak tovább a második fordulóba, s viselhetik „Az Év Múzeuma 2023 jelöltje” címet:

Kis Múzeum kategória:

Bodrogközi Múzeumporta, Cigánd

Jász Múzeum, Jászberény

Kunszentmártoni Helytörténeti Múzeum

Magyar Építészeti Múzeum és Műemlékvédelmi Dokumentációs Központ, Budapest

Német Nemzetiségi Múzeum, Tata

Nagy Múzeum kategória:

Göcseji Múzeum, Zalaegerszeg

Magyar Mezőgazdasasági Múzeum, Budapest

Magyar Természettudományi Múzeum, Budapest

Néprajzi Múzeum, Budapest

Szabadtéri Néprajzi Múzeum, Szentendre

Az elismerést az a muzeális intézmény kaphatja meg, amelyik a felhívásban megjelölt területek közül legalább háromban kiemelkedő változást ért el, vagy innovatív megoldásokat honosított meg a megelőző három év során zajló fejlesztései csúcsaként a díj átadását megelőző évben. Hamarosan induló sorozatunkban a nominált intézményeket mutatjuk be.

A jölteket folyamatosan  - a nagy és kis múzeumokat felváltva, ábécé sorrendben - mutatjuk be:

díj, felhívás, műhely, pályázat, Pulszky Társaság, téma
2022-12-23 07:00
Az év múzeuma, díj, felhívás, gyűjtemény, konferencia, műhely, téma
2023-05-16 07:00
Az év múzeuma, díj, gyűjtemény, látogató, Pulszky Társaság, téma