Készül az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ

A Liget Budapest Projekt keretében már jövőre elkészül az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ (OMRRK) a Szabolcs utcai egykori kórház területén. A közel 37.000 négyzetméteres, korszerű, minden szakmai igényt kielégítő épületegyüttesben a raktárak, restaurátor-műhelyek, kutatószobák, irodák mellett a tervek szerint helyet kap majd a Közép-Európai Művészettörténeti Kutatóintézet és egy látogatóközpont is. Az európai viszonylatban is egyedülálló központ köré egy, a nyitvatartási időben szabadon használható 13.000 négyzetméteres parkot is kialakítanak. A fejlesztés több mint 300 szakember számára biztosít világviszonylatban is modern munkakörülményeket. Friss képek a munkálatokról.

További képgalériák

Lorem