Három magyar díjazott az AVICOM F@IMP 2021-2022 nyertesei között

ELISMERÉS

2022-09-02 16:00

2022. augusztus 25-én, a 26. ICOM kongresszus lezárását követően tartotta az AVICOM (ICOM International Committee for Audiovisual, New Technologies and Social Media), a nemzetközi múzeumszakmai szervezet audiovizuális, innovatív techhnológiákkal és közösségi médiával foglalkozó bizottsága a F@IMP 2021-2022 médiafesztivál ünnepélyes díjátadóját a prágai Národní Technické Muzeumban (Nemzeti Technikai Múzeum).

Az utóbbi két évet felölelő, bár a mostani kivételtől eltekintve évente megrendezendő seregszemlére több, mint 60 pályázat érkezett be kiterjesztett és virtuális valóság, rövidfilmek, közepes hosszúságú filmek, kreatív és interpretív kiállítási installációk, oktatás és ismeretterjesztés, valamint weboldalak kategóriákban. Közülük került ki a 21 nyertes!

Íme:

Az AVICOM Claude Nicole Hocqard nagydíját kapta

Revivendo Memórias, Museu do Futebol, Brazília

Különdíjak

Rewind - 10 years at the Diocesan Museum of Monreale, Museo Diocesano di Monreale, Olaszország

The Digital Transformation during a epidemic lock-down, Museum of Tomorrow, Brazília

Kiterjesztett és virtuális valóság (AR és VR) kategória

National Ainu Museum Virtual Tour, National Ainu Museum, Japán

Ezüst

The archaeological area “I Pini” of Sirolo-Numana, Ente Parco del Conero, Olaszország

Crazy Museum, National Museum of History, Taiwan

Kreatív kiállítási installációk kategóría

Erdély tájegység, Szabadtéri Néprajzi Múzeum, Magyarország

"Erdély tájegységünk sok szempontból emelte új szintre a Skanzen kiállítási látványvilágát. Többek között olyan új multimédiás megoldásokkal találkozhattok az egyes kiállítási terekben, amelyek a látogatóknak szórakoztatva tudnak komplex ismereteket átadni, mint például a homoródalmási digitális ládafestés, a székelyudvarhelyi postahivatalunkban az e-távíró, vagy a Keresztes-házban található digitális falon Bartók Béla zenéjére megjelenő illusztrációk.
Ezek a megoldások már nem csak a látogatók tetszését nyerték el. Az AVICOM nemzetközi pályázatán az új Erdély kiállítási egységei kreatív kiállítási installációk kategóriában díjazták."

A vidóért kattints a képre

Édes Anna / Kosztolányi 360, Petőfi Irodalmi Múzeum, Magyarország

Science Museum TV, National Science Museum of Korea, Dél-Korea

Weboldal kategória