Vándormunkás történetek - műhelymunka dr. Melegh Attila szociológussal a Kassák Múzeum kiállításán

MŰHELY

2024-10-14 18:00

VÁNDORMUNKÁS TÖRTÉNETEK

Műhelymunka a Kassák Múzeum Fabricius Anna: Itt a munka, hol az otthon? című kiállításán dr. Melegh Attila szociológussal

Időpont: 2024. október 16., szerda 17 óra

Helyszín: Kassák Múzeum, 1033 Budapest, Fő tér 1. (Zichy-kastély)

Regisztráció: kassakmuzeum@pim.hu

Az első világháború lezárását követő nemzetállami rendszer kiépüléséig, néhány kivételtől eltekintve, a munkások országhatárokon át szabadon utazhattak és vállalhattak munkát Európa és a világ különböző országaiban. Mindez azonban nem jelentette azt, hogy a munkaerő nemzetközi importjára ne létezett volna saját infrastruktúra, amely a szezonális mezőgazdasági munkák elvégzése mellett a korábbi ültetvények és a vasútvonal fejlesztésének olcsó bérmunkáját biztosította.

A beszélgetés a munkaerő áramlás 1945 előtti történetét vizsgálja, elsősorban arra fókuszálva, hogy a munkaerő exportja és importja milyen szerepet játszott a késő 19. század és a kora 20. század történetében, miként szabályozták és szervezték ezeket a gyakorlatokat.

Dr. Melegh Attilával, a Corvinus Egyetem professzorával kollégánk, Bagdi Sára beszélget.

Belépőjegy: 1500,- Ft

Borítókép forrása: Wikimedia Commons

díj, gyűjtemény, kiállítás, kortárs, látogató, Múzeumok Éjszakája, programajánló, téma
2024-06-18 17:00