A nemzeti ünnepen az ötvenes évek mindennapjait és a forradalom vidéki eseményeit személyes történeteken keresztül idézi meg a szentendrei Skanzen. A látogatók beöltözhetnek az ötvenes évek ruháiba, kipróbálhatják a Skanzen katonai roburját. Lesz frizurakészítés és retro tánciskola, de a kézműves programok is az ötvenes évek játékait és hétköznapjait hozzák közel a látogatókhoz.
A történelmi pontokon és a múzeumi színházi jelenetek során eljátszott történetek valós eseményeken alapulnak, megismerhetik a látogatók az adott faluban történt eseményeket. A Dél-Dunántúl tájegység Faddi házánál élelmiszert és ruhát gyűjtenek a budapesti forradalmároknak, a Kisalföld tájegység Jánossomorjai házánál megtudhatjuk, hogy a forradalom leverése után ezrek menekültek itt Ausztriába. A múzeumi színházi jelenet során átélhetjük, hogy az Andaut és Jánossomorját összekötő kis híd sokak számára a reményt jelentette.
Filmvetítés, ismeretterjesztő előadások az ötvenes évek divatjáról, sportról és nyaralásról, tárlatvezetések a Skanzen korszakhoz kapcsolódó kiállításaiban, a Duna Menti Katonai Hagyományőrző Egyesület interaktív programja árnyalja a korszakról kialakult képet. A kézműves programok és játékhelyszínek is az ötvenes évekből merítenek ötletet. Többek között készíthetünk gombfülbevalót és neszesszert, svájcisapkát és krumplipuskát. Belekóstolhatunk régi idők játékaiba, megtudhatjuk mi az a snóbli, gombfocizhatunk, tekézhetünk, kártyázhatunk.
Részletes program >>>
Mindenkit szeretettel vár a szentendrei Skanzen a nemzeti ünnepen!