Természettudományos Muzeológusok Találkozója az MTM-ben

MÅ°HELY

A XXXVIII. Természettudományos Muzeológusok Találkozójának idén a Magyar Természettudományi Múzeum ad otthont augusztus 24–26. között.

A szakmai fórumra szeretettel várjuk a Kárpát-medence minden természettudományi múzeumának, természetrajzi gyűjteményének, kiállítóhelyének munkatársait és vezetőit. Számítunk a természettudományos muzeológia különböző szakterületeit képviselő szakmuzeológusok mellett preparátorok, gyűjteménykezelők, múzeumpedagógusok, közművelődési szakemberek és kulturális menedzserek részvételére is.

A szakmai konferencia mindenkori célja a természettudományos muzeológia helyzetének, időszerű feladatainak, lehetőségeinek megvitatása, az egyes múzeumokban és gyűjteményekben dolgozó muzeológusok összefogása, a munkák koordinálása. A kitűzött célnak megfelelően a találkozók előadásai és vitái mindig egy-egy aktuális téma köré szerveződnek.

További információ: nhmus.hu

Meghosszabbított jelentkezési határidő: 2021. július 31.

kiállítás, látogató, természet, természettudomány
2020-09-03 07:00