EN facebook

Szkíták kora az Alföld szívében. Bács-Kiskun és Jász-Nagykun-Szolnok vármegyék régészeti leletei a Kr. e. 8–4. századból – Ismét páratlan történelmi tárlat nyílik Kecskeméten

KIÁLLÍTÁS

A Kecskeméti Katona József Múzeum és a szolnoki Damjanich János Múzeum ismét közös régészeti kiállítással várja a látogatókat. A két intézmény együttműködésében megvalósuló tárlat ezúttal a szkíták korát mutatja be, Bács-Kiskun és Jász-Nagykun-Szolnok vármegyék gazdag régészeti leletanyagán keresztül.

 

Kiállításmegnyitó:

2026. július 17., 17 óra

 

Helyszín: KKJM Cifrapalota

 

kiállítás a Kr. e. 8–4. század közötti időszak emlékeit tárja a közönség elé. A látogatók számos olyan műtárgyat is megtekinthetnek, amelyek most első alkalommal szerepelnek múzeumi kiállításon, emellett a legutóbbi régészeti feltárások legjelentősebb leletei is bemutatásra kerülnek.

 

 

A tárlatot gazdagon illusztrált rekonstrukciós rajzok, tárgyrekonstrukciók és interaktív elemek egészítik ki, a gyermekek számára pedig külön játszósarok teszi élményszerűvé a múlt felfedezését.

 

Az elmúlt évek sikeres közös kiállításaihoz hasonlóan a két múzeum ezúttal is a Kárpát-medence történelmének egy kevésbé ismert, ugyanakkor kiemelkedően fontos korszakát kívánja közelebb hozni a nagyközönséghez.

 

 

Borítókép forrása: debreceninap.hu