Segítségnyújtás a Duna áradása miatti állományvédelmi és megelőző intézkedésekben – a szentesi múzeum felajánlása

TÉMA

2024-09-17 17:00
Tisztelt Intézményvezetők! Tisztelt Kollégák!

A Duna áradása miatt a következő napokban, hetekben várhatóan a Duna menti közgyűjtemények és más közművelődési intézmények, városi múzeumok tagintézményei, főként kisebb települések fíliái, közösségi terei veszélybe kerülhetnek.

Fenntartó önkormányzatunk egyetértésével, a szentesi Koszta József Múzeum tisztelettel felajánlja humán erő formájában azon segítségét, amellyel kivitelezhetőek az állományvédelmi megelőző munkák, esetleges mentések és a homokzsákok kézi deponálása. Régészeti múzeumként technikusaink 1-2 napos váltásokban tudnak az adott helyszínen dolgozni.

Felmerülő további kérdések, információcsere érdekében kérem lépjetek kapcsolatba velünk a következő elérhetőségeinken -
mobil: +36 70 508 4614;
e-mail: igazgatosag@kosztamuzeum.hu.

Reményeink szerint a következő egy hónapban, ez a lehetőség csak elméletben kerül szóba nálatok, intézményeitekben.

Ám úgy érezzük munkatársaimmal, hogy az ilyen jellegű összefogás, még csak gondolatban is, erősíteni tudja a kohéziót a szektorunkban. Köszönöm a figyelmeteket, tehát keressetek nyugodtan bennünket.

Tisztelettel és barátsággal: Irsai Farkas László, igazgató, szentesi Koszta József Múzeum

emlékezet, helytörténet, képzőművészet, múzeumandragógia, műhely, téma
2024-01-23 18:00
örökségvédelem, szervezet, téma