A szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum – Múzeumi Oktatási és Módszertani (MOKK) idén nyáron négy hiánypótló, innovatíív képzést is kínál, melyeken a Kulturális és Innovációs Minisztérium támogatásának köszönhetően ingyenesen lehet részt venni.
Múzeumi belépő: ingyenes alapozóképzést indít a MOKK múzeumi munkatársak részére
A 60 órás akkreditált tanfolyamra blended formában kerül sor: 2025. szeptember 8. és 21. között e-learning platformon, majd szeptember 22. és 25. között tantermi keretek között, Szentendrén, a Skanzenben, illetve Budapesten zajlik a képzés.
A hazai képzési piacon hiánypótlónak számító továbbképzés a múzeumi szakterületre frissen belépett kezdő kollégáknak szívből ajánlott, mert a kurzuson megszerezhető ismereteknek köszönhetően lehetővé válik a pályakezdők és más típusú munkahelyről érkezők számára a gyors beilleszkedés, és a hatékony munkavégzés a múzeumi környezetben.
Jelentkezési határidő: 2025. július 15.
Minőségmenedzsment? Már a múzeumban sem szitokszó
Mára a túlélés egyik zálogává vált a jól átgondolt és következetesen alkalmazott minőségmenedzsment a múzeumok életében is. A versenyképességre és rezilienciára törekvő múzeumokért szakmai továbbképzést szervez 2025. szeptember 8. és 17. között a Szabadtéri Néprajzi Múzeum - Múzeumi Oktatási és Módszertani Központ (MOKK).
A 30 órás blended képzésre részben e-learning platformon és részben tantermi formában kerül sor Szentendrén, a Szabadtéri Néprajzi Múzeumban.
Jelentkezési határidő: 2025. július 15.
Biztosítsa be helyét most a MOKK inspiráló, hasznos és komplex képzésére
Idén ősszel ismét megszervezi a Szabadtéri Néprajzi Múzeum – Múzeumi Oktatási és Módszertani Központ a tavaly nagy sikerrel debütált Komplex múzeumi ismeretközvetítés: pedagógia, élmény, élethosszig tartó tanulás című továbbképzést, melyre van még néhány szabad hely.
Nem csupán nevében mondható komplexnek a képzés, de tartalmában is. Amellett, hogy pedagógiai és andragógiai módszertani alapokat ad, a legkülönfélébb speciális célcsoportok (középiskolások, 65+ korosztály, megértési nehézséggel élők, demenciában érintettek) részére szervezett múzeumi programok sajátosságaira, a dráma- és művészetpedagógia eszköztárának, és az élő történelmi programoknak a múzeumi felhasználására is kitér.
Könnyebbséget jelent a résztvevőknek, hogy szeptember 22. és október 5. között e-learning platformon, az otthon kényelmében végezhető el a képzés első része, majd október 6 és 9. között tantermi formában, Szentendrén a Szabadtéri Néprajzi Múzeumban és budapesti múzeumi helyszínen folytatódik, végül október 16-án online vizsgával zárul.
A tanfolyamot első sorban a muzeális intézményekbe érkező diák- és felnőtt csoportokkal foglalkozó szakemberek, múzeumpedagógusok, múzeumandragógusok, múzeumi ismeretközvetítéssel foglalkozó kollégák részére ajánljuk. Az olyan kisebb muzeális intézményekből érkező múzeumi szakemberek is várjuk a képzésre, akik egyszerre több feladatot (pl. tárlatvezetések és foglalkozások megtartása, rendezvényszervezés) is ellátnak.
Jelentkezési határidő: 2025. augusztus 1.
Múzeum és fenntartható turizmus
Időpont, helyszín:
2025. szeptember 29 - október 5., e-learning
2025. október 6 - 8., tantermi
Óraszám: 30 óra
A képzés rálátást ad a múzeumi szakembereknek a turisztikai területre, ösztönözve őket intézményük turisztikai desztinációvá fejlesztésére és újrapozícionálására, ezzel hozzájárulva a település turisztikai vonzerejének növeléséhez is. Külön figyelem irányul a fenntartható turizmus előtérbe helyezésére.
Jelentkezési határidő: 2025. augusztus 1.