Múzeumok a fenntarthatóságért. Fenntarthatóság a múzeumokban

FELHÍVÁS

2021-04-04 07:00

Korunk gazdasági, társadalmi, környezeti változásai közepette a múzeumok miként járulhatnak hozzá egy békés, fenntartható jövő építéséhez? Minőségi oktatás, nemek közötti egyenlőség, fenntartható városok és közösségek, éghajlatváltozás,… csak pár a mindnyájunkat érintő problémák közül, egyben azok közül a Fenntartható Fejlődési Célok közül, melyeket az ENSZ 2015-ben elfogadott és melyek eléréséhez tevékenységükkel a múzeumok kapcsolódhatnak.

Több hazai intézmény szolgáltat jó példákat, és még többen szeretnének csatlakozni. A Pulszky Társaság - Magyar Múzeumi Egyesület támogatni kívánja a magyar múzeumok ilyen irányú törekvéseit, ezért annak Múzeumandragógiai Tagozata, a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával, 2021 őszén workshop sorozatot indít. Ennek célja bemutatni a fenntarthatósági célokat, felhívni a figyelmet a kapcsolódási pontokra, valamint segítséget nyújtani a múzeumi szakemberek számára, miként alkalmazhatják a fenntarthatóság elveit a saját szakterületükön belül, legyen szó a múzeumok belső működéséről, vagy külső társadalmi szerepvállalásáról.

A workshopok előkészítéseként, a felmerülő kérdéseknek és igényeknek helyet adva hívunk mindenkit

ONLINE PÁRBESZÉDre 2021. április 19-én 14-16 óra között,

ahol az őszi program terveiről is beszámolunk.

Tárjuk fel a már létező jógyakorlatokat, járuljunk hozzá az őszi tervekhez, gondolkozzunk és változzunk együtt!

TERVEZETT PROGRAM:

Megnyitó - Dr. Bereczki Ibolya, elnök, Pulszky Társaság - Magyar Múzeumi Egyesület

Dr. Vásárhelyi Tamás: A fenntarthatóság és a múzeumok kapcsolata

Nagy-Sándor Zsuzsa: Henry McGhie (Museums and the Sustainable Development Goals c. kiadvány szerzője) munkásságának és a workshopsorozat tervezetének bemutatása

Kerekasztal beszélgetés - Múzeumok és a fenntarthatóság

Beszélgetőpartnerek:
Dr. Bárd Edit (Magyar Környezeti Nevelési Egyesület szakértője)
Gózon Ákos (az Élet és Tudomány és a Természet Világa főszerkesztője, valamint a Duna médiaszolgáltató kiemelt szerkesztője)
Tracey Wheatley (Átalakuló Közösségek szervezője)

Moderátor: Nagy-Sándor Zsuzsa (Ki Culture képviselője)

Beszélgetés kiscsoportokban

Zárszó

Részvételi szándékát az ezen a linken elérhető adatlap kitöltésével 2021. április 10-én 20 óráig jelezze!

A konferencia Facebook eseménye.

A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött!

A konferenciát a Pulszky Társaság - Magyar Múzeumi Egyesület rögzíti, és tervezi utólagos közzétételét!

Beporzók napja, felhívás, múzeumandragógia, #muzeumokajovoert, múzeumpedagógia, műhely, Pulszky Társaság, természet
2021-01-27 14:00
#muzeumokajovoert, természet