Múzeumi távlatok 10. Tanulságok, tapasztalatok, jövőkép - a Pulszky Társaság webinárium-sorozatának összegző alkalma

MŰHELY

2021-06-12 18:00

A Pulszky Társaság - Magyar Múzeumi Egyesület alapításának 30. évfordulója nemcsak a visszatekintésre, hanem a múzeumok jelenéről és jövőjéről való párbeszédre is alkalmat teremt. A Múzeumi távlatok című webinárium-sorozat célja, hogy a szakma aktuális kérdései, a múzeumi paradigma változásai, az intézmények átalakuló működési lehetőségei és a társadalmi kihívásokra adott múzeumi válaszok kapcsán nyitott kerekasztal-beszélgetésekben vitassuk meg tapasztalatainkat.

Tanulságok, tapasztalatok, jövőkép (Múzeumi távlatok 10.)

2021. június 17.

A webinárium-sorozat első szakaszát lezáró beszélgetés lehetőséget nyújt rá, hogy az egyes témákban megfogalmazott, az értékelésen túl a jövő perspektíváira figyelmet fordító tapasztalatainkat összegezzük. Látni és láttatni kívánjuk, hogy a rendszerváltást követő, a múzeumokat és munkatársaikat érintő folyamatokban milyen szerepet játszott, játszhatott a Pulszky Társaság. Célunk, hogy a múzeumi szakemberek, de a szakmánkra figyelő tagságunk számára is felvethessünk olyan irányokat, melyek a hazai múzeumi világ értéket őrző és teremtő, a társadalom számára fontos, sokféle szempontot figyelembe vevő, megújuló szemléletmódját erősíthetik.

A beszélgetést vezeti: Tóth Arnold

Beszélgetőpartnerek:

Bereczki Ibolya (Szabadtéri Néprajzi Múzeum)

Deme Péter (Pulszky Társaság)

Török Róbert (Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum)

Kassai Hajnal (Emberi Erőforrások Minisztériuma)

Makranczi Zsolt (Örökség Kultúrpolitikai Intézet)

A sorozat összegző, befejező alkalmára szóló regisztrációs ív ezen a linken érhető el.

Regisztráció 2021. június 16. 20 óráig!

A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött!

A webinárium tervezett maximális létszáma 100 fő.

Kérjük, minél előbb regisztráljon, mert csak a létszámkorlát erejéig tudunk bejelentkezéseket fogadni.

A webinárium Facebook eseménye.

Emlékeztetőül a korábbi webináriumok az alábbi témákról szóltak:

1. alkalom, február 11.
Változások a muzeális intézmények és a bennük dolgozók jogállásában, helyzetében és ennek hatásai – 1989–2020

2. alkalom, február 25.
Múzeum és közösség – Mit ad/hat a múzeum a közösségnek?

3. alkalom, március 11.
Múzeum és közösség – mit ad/hat a közösség a múzeumnak?

4. alkalom, március 25.
Kiállítás és közönség – műfajok, szerepek, lehetőségek a múzeumban

5. alkalom, április 8.
Gyűjtemények – védelem és menedzsment

6. alkalom, április 22.
Tudomány és múzeum – kutatás, gyűjteményezés, publikálás ma és holnap

7. alkalom, május 6.
Múzeum és hozzáférés

8. alkalom, május 20.
Múzeum és kommunikáció (on- és offline)

9. alkalom, június 3.
Zöld múzeum – múzeum és fenntarthatóság

Az eddigi alkalmak visszanézhetőek a Társaság honlapján vagy YouTube csatornáján!

A teljes program ITT olvasható.

emlékezet, magazin, Pulszky Társaság, téma
2021-04-16 10:00
felhívás, képzés, műhely, szervezet
2021-06-03 11:00