Most kipróbálhatod! - Élő történelem képzés

FELHÍVÁS

2018-06-11 07:30

Ha már felmerült benned valaha, hogy szeretnéd az élő történelmet kipróbálni az intézményedben, de nem tudtad, hogyan vágj bele, itt a vissza nem térő lehetőség! Szeptember 1-től 7-ig a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeumban, profi élő történelem előadói képzés indul. A képzést a legnagyobb ilyen cég, a Past Plesures tartja, akik már 30 éve élettel töltik meg a Brit királyi korona történelmi palotáit.

Mit tanulhatunk meg itt?

- Történelmi figurát tervezni

- Történelmi ruhában viselkedni

- Szerepből beszélgetni a látogatóval

- Problémás helyzeteket szerepből kezelni

Ezen kívül segítséget kaphatsz első karaktered megalkotásához, vagy a meglévők feljavításához.

Hogy néz ki a képzés?

- 3 napos, angol nyelvű workshop

- 2 napos felkészülés egy saját intézményedhez kötődő figura kidolgozására

- 2 nap a bemutatók sora és az értékelés

A képzés ára:

200 font képzési díj + 30 eurós, egyéves Interpret Europe-tagság megváltása (az Interpret Europe a kulturális örökség közvetítésével foglalkozó európai szervezet, a képzés társzervezője.) A díj nem tartalmaz szállást és ellátást.

Ideje: 2018.09.01-07.

Határidő: 2018. aug. 1.

Kukkants bele, kik is tartják a képzést:

Past Pleasures - Bringing History to Life from Past Pleasures on Vimeo.

A képzés angol leírása és még több részlet: itt

Talán eszedbe jutott…

- "Nem vagyok én színész."

Nyugi, én sem. Ehhez a képzéshez játékkedv és némi előadói vágy kell. Mindenki a személyiségének megfelelő programokat fog kidolgozni.

- "Nem tudok elég jól angolul."

A workshop valóban angol nyelven zajlik, de segítünk egymásnak probléma esetén, és a vizsga magyar nyelven zajlik.

- "Inkább majd körbe kérdezek, máshol hogy csinálják..."

Tapasztalatból mondom, nem könnyű az igazán fontos dolgokat eltanulni. Mivel ennek a műfajnak nincs másik hivatalos képzése, ezért ennél jobb forrást nem találhatsz.

- "Ez elég drága."

Zsebből valóban az. De az intézményednek ez egy komoly beruházási lehetőség, ami látogatókat és forgalmat jelenthet. Hol van ez egy kiállítás költségeitől, vagy akár egy színházi előadás/koncert költségeitől? Egy normál egy hetes hazai képzéshez képest ez fél áron van.

Én már befizettem. Találkozzunk az MKVM-ben!

látogató, múzeumpedagógia, téma
2018-02-08 14:00