Kötet a pécsi Modern Magyar Képtár Törésvonalak című kiállításához - Esszék a Közép-európai avantgárdról

KÖTET

2021-12-21 20:30

A "Törésvonalak 1908-1928. Avantgárd művészet Közép-Európában" című, nemzetközi együttműködés eredményeképpen, az Olmützi Művészeti Múzeum (Csehország), a Pozsonyi Városi Galéria (Szlovákia), a Krakkói Művészet Múzeum (Lengyelország) és a pécsi Janus Pannonius Múzeum részvételével megvalósult kiállítás 2019. december 13-án nyílt meg a pécsi Modern Magyar Képtárban.

A tárlat 2020. március 31-ig lett volna megtekinthető, azonban a koronavírus járvány miatt a tervezettnél előbb, március 13-án be kellett zárni. A kiállítás népszerűsítése céljából a Janus Pannonius Múzeum Képző- és iparművészeti osztályának munkatársai (Getto Katalin, Nagy András, Szili Dániel, Várkonyi György) a kiállítás egy-egy kiemelten jelentős darabjához kapcsolódó esszéket írtak, melyek gyűjteménye ez a kiadvány.

A kötetben olvasható írások:

Getto Katalin: Zöld szamarak
Szili Dániel: „Pácolt és felszeletelt” akt
Anghy András: Korunk festője
Várkonyi György: Szerelmek és provenienciák
Szili Dániel: Cigarettapapírok
Anghy András: „Értekezés a módszerről”
Getto Katalin: A selfie és a létezés misztériuma
Várkonyi György: Tábori mail-art
Szili Dániel: Hová merült el…?
Anghy András: Van Gogh hiányzó füle
Várkonyi György: Migránsok ideje