Egyre többen foglalkoznak játékokkal. Van, aki oktatni, más szórakoztatni szeretne vele, ismét más pedig az üzenetének az átadására használja azt, amit a játékoktól ellesett. Valaki bábukat tologat egy asztalon, más beöltözik és szerepet játszik, ismét más egy kütyüt nyomogat.
Mik a közös pontok? És hogyan tudják jól használni ezt az eszközt a múzeumok?
Azt tudtuk, hogy a 3. Múzeumi Játékmustrán ott lesznek különböző nézőpontokat képviselő emberek egy színpadon. De hogyan tudjuk legjobban ütköztetni a nézeteinket és közben megtalálni a közös pontot?
A Játékos Trialógus végső soron egy kerekasztal-beszélgetés. A kihívás, hogy a résztvevők a program elejéig nem tudják, hogy kivel ülnek egy asztalhoz, a kérdések, feladatok is meglepetések és a közönség is nagyobb szerepet kap a szokásosnál.
Az első két alkalom a Múzeumi Játékmustrára való felkészülés jegyében telt, a következő két alkalomra pedig élőben, a 3. Múzeumi Játékmustrán kerül sor.
Az 1. Játékos Trialógus vendégei a társasjátékok (Győri-Nádai Réka), a társasjáték-pedagógia (Lencse Máté) és az élő szerepjáték (Garliczky Krisztina és Kiss Tibor) irányából érkeztek:
A 2. Játékos Trialógus résztvevői között találunk talányos nevű viselkedéstervezőt (Pusztai Ádám), játékos séta-alkalmazás fejlesztőjét (Bába Gergely)
Vegyél részt a 3. Múzeumi Játékmustrán, aminek a része két Játékos Trialógus!