Játékarchitektúrák-az MKVM új kiállítása

2022-11-09 16:00

2022. december 4-ig látogatható a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum Játékarchitektúrák című új időszaki kiállítása. A tárlat keretein belül Majercsik Krisztina és Kelle Antal modernkori műalkotásait ismerhetik meg a látogatók. Majercsik Krisztina játéktervezés szakértő és férje Kelle Antal képzőművész 50 éve gyűjtik és restaurálják a régi játékokat. A Játékszerek anno üzlet a megvalósított álmuk, amelyben helyet kaptak az elavult, azonban már felújított játékok és új alkotások is.

A Játékszerek anno műhely csapata hosszú ideje foglalkozik játékok fejlesztésével. Céljuk, hogy az érték, a hozzárendelt forma és az anyagválasztás egyensúlyban legyen.

A tárlaton ezeket a lenyűgöző, saját fejlesztésű alkotásokat mutatják be, melyek látványukban többé-kevésbé ikonikus épületeket idéznek meg. Az építmények egyediségének felhasználásával, új absztrakt játékarchitektúrákat, konstrukciós-, ügyességi- és logikai játéklehetőségeket kínálnak.

A kiállítás 2022. december 4-ig tekinthető meg az MKVM-ben, a 1036 Budapest, Korona tér 1. szám alatt.

Bővebb információ a kiállításról

Borítókép további fotók forrása:

Budapest Design Week
MKVM

design, emlékezet, fénykép, gyűjtemény, iparművészet, tárgy
2021-03-08 07:00
gyarapodás, kiállítás, tárgy