Helyben történt - Még három napig lehet regisztrálni az Óbudai Múzeum konferenciájára! Íme a program!

FELHÍVÁS

2023-11-13 07:00

Az Óbudai Múzeum Helyben történt című konferenciájának elsődleges célja azon helytörténeti kutatások és jó gyakorlatok bemutatása, melyek a lokális ismeretanyag megőrzésére és széleskörű ismertetésére vonatkoznak. A tanácskozás két napos: az első nap főként történettudományi, helytörténetkutatási témákat érint, a második nap pedig módszertani foglalkozások bemutatásával, ismeretátadási jó gyakorlatokkal folytatódik.

Az elméleti előadások mellett, a konferencia másik eleme a gyakorlatban alkalmazható módszertani foglalkozások bemutatása, ismeretátadási műhely. A konferencián a futó projektek bemutatása, a kutatási készségek fejlesztése, új módszerek, offline és online eszközök alkalmazása és a helyi történelmünk megértéséhez szükséges innovatív megközelítések felfedezése kerülnek a fókuszba.

Jelentkezni a regisztrációs lap kitöltésével lehet 2023. november 15-ig.

A konferencián való részvétel 3.000 forint.

Helyben történt

2023. november 27-28.
Óbudai Múzeum Goldberger Textilipari Gyűjteménye 1036 Budapest, Lajos utca 136-138.

Részletes program

További információ: ittkonferencia@obudaimuzeum.hu

felhívás, helytörténet, konferencia, múzeumandragógia, múzeumpedagógia, műhely, téma
2023-08-04 16:00