Felhívás - EPALE Tartalomfejlesztési díj 2024

FELHÍVÁS

2024-08-08 19:00

A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal keretén belül működő EPALE (European Platform of Adult Learning) Nemzeti Támogató Szolgálat negyedszer hirdeti meg az EPALE Tartalomfejlesztési Díjat, melynek célja, hogy olyan tartalmakkal bővítse a portál magyar nyelvű felületét, amelyek a felhasználók szakmai tapasztalatait mutatják be a felnőttkori tanulás területén, és így jelentős érdeklődésre tarthatnak számot az EPALE közösségének körében.

Milyen tevékenységgel lehet pályázni?

A platform magyar nyelvű felületére feltöltött önálló, új szakmai blogbejegyzéssel lehet pályázni a felnőttkori tanulás témájához kapcsolódóan:

a felhasználók saját szakmai tapasztalatain alapuló jó gyakorlat bemutatásával,

kutatási eredmény gyakorlati vonatkozásainak ismertetésével,

saját tapasztalaton alapuló innovatív oktatási-, képzési módszertan bemutatásával,

a felnőttkori tanulás területén tevékenykedő szakemberrel, illetve az egész életen át tartó tanulás egy példaképével készült interjúval, írott formában.

Tartalmi elvárások

Önálló gondolatokat is magában foglaló, saját szakmai tapasztalatokon alapuló jó gyakorlatot, kutatási eredményt, módszertant bemutató blogbejegyzés vagy interjú készítése a felnőttkori tanulás alábbi területein:

„Második esély” lehetőségek, alapkészségek fejlesztése;

E-learning; digitális készségfejlesztés;

Életpálya tanácsadás;

Életvezetési készségek fejlesztése (egészségügyi-, pénzügyi-, média-, környezeti tudatosság)

Fogyatékossággal élők tanulása; társadalmi befogadásra irányuló tanulás;

Időskori tanulás, intergenerációs tanulás;

Közösségi tanulás;

Kulturális oktatás;

Munkahelyi tanulás, iskolai tanműhely foglalkozás;

Nyelvtanulás;

Soft skillek fejlesztése;

Sportoktatás.

A blogbejegyzések feltöltés határideje: 2024. augusztus 31. 22:00

Fődíj egy 200.000 Forint értékű Media Markt utalvány!

További információ

interjú, MUZANDRAxEPALE 2023, múzeumandragógia, műhely, téma