Először választott magyar elnökségi tagot az ICOM CIMUSET

ICOM 2022

2022-08-26 10:52

A prágai ICOM kongresszuson új elnökséget választott a szervezet science és műszaki múzeumokat képviselő nemzetközi bizottsága is, melyben a következő hároméves ciklusra 2022. augusztus 25-én az elnökségbe választották Zsigmond Gábort, a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum főigazgató-helyettesét, az ICOM Magyarország elnökségi tagját.  A nemzetközi bizottság fennállása óta az első magyar elnökségi tagja.

Az ICOM CIMUSET (International Committee for Museums and Collections of Science and Technology) nemzetközi bizottság a science és műszaki múzeumok, a kortárs tudományos központok, közlekedési múzeumok képviseletét látja el.

Az ICOM 37. éves közgyűléséről, a most megválasztott igazgatóság tagjairól itt olvashatunk részletesen!