„Egy a szív, az akarat” - Közösségek Hete roadshow a Petőfi-emlékév jegyében Esztergomban

PROGRAMAJÁNLÓ

2023-05-12 16:00

A Közösségek Hete alkalmából rendezendő esztergomi Petőfi-emlékséta ötvözi Petőfi költészetét, a mozgás örömét, a Duna rabul ejtő hangulatát. Az érdeklődőket a Széchenyi térre várjuk 10:00-11:00 óra között, ahol térképes menetlevelet kapnak az egyes állomások megjelölésével.

A program időpontja: 2023. május 14. 10:00-től 14:00 óráig

Az út gyalogosan és kerékpárral is megtehető. Az állomásokon élmények, izgalmas látnivalók, feladatok várják a résztvevő családokat, közösségeket, egyéni érdeklődőket. A séta a Ferences sportpályán ér véget, ahol piknik (emlékfutás, versek, koncert és hamisítatlan gátőr-gulyás) várja a résztvevőket.

Regisztráció, indulás 10:00 és 11:00 óra között a Széchenyi térről, a 48-as emléktáblától.

Állomások:

1. Kossuth L. u. 21. Pató Pál úr tábla - Esztergom kultúrtörténeti emléke, Petőfi itt találkozott Pató Pál úrral, akiről közismert versét írta.
2. Prímás-sziget - Vereckei András a Keresztény Múzeum múzeumpedagógusa várja a résztvevőket egy Petőfivel kapcsolatos játékra.
3. Prímás-sziget - Felismered a Petőfi verseket? Tóth Franciska, a Babits Mihály Emlékház vezetője versidézetekkel készül.
4. Prímás-sziget - Glavanovics Boglárka a DINPI munkatársától a környék madarairól kaphatunk ismereteket.
5. Prímás-sziget - Dávid Balázs gátőr a Petőfi korabeli árvízvédelmi eszközök kipróbálására ad lehetőséget.
6. Prímás-sziget - Csendes ösvény: csodáld meg a körülötted lévő erdőt, árteret, a Duna méltóságát, élvezd kicsit a csendet, lassulj le! Gyűjts valami apró tárgyat, melynek még később jelentősége lesz!
7. Prímás-sziget - Rendes Niki környezeti nevelő, erdőfürdő vezető, Petőfi természet-témájú versei segítségével elmélyülést ígér a mesés Prímás-szigeti "dzsungelben". Elmerülünk, lelassulunk, megérkezünk, feltöltődünk a májusi természetben.
8. Prímás Sziget - Tanai Anna, a Duna Múzeum muzeológusa Petőfi és az 1838-as árvíz kapcsolatát meséli el.
Beérkezés, végállomás: Ferences sportpálya

PETŐFI PIKNIK 12:00-14:00

• 12:00: Futóverseny - Nevezhetnek családok, csapatok, egyéni résztvevők. Futás a mozgás öröméért és a díjakért!
• 12:30: Pató Pál biciklis csiga- verseny - Győztes a leglassabb!
• Nature art, közösségi alkotás a Duna múzeum múzeumpedagógusa irányításával. A résztvevők az út során gyűjtött kincsekből óriás kokárdát készíthetnek.
• Mini kiállítás (48-as emlékek a Duna Múzeum gyűjteményéből).
• 13:00: Tóth János Gergely színművész Petőfi verseket szaval.

• Bográcsebéd a séta résztvevőinek. Kíméljük a környezetet, ezért kérünk mindenkit, hozzon magával sajkát, tálat, amiből elfogyaszthatja a hamisítatlan „gátőr-gulyást”!

felhívás, műhely, téma, természet
2022-09-17 16:00