Az eleven valóság kaleidoszkópja - Tóth Balázs Zoltán kurátori tárlatvezetése a Kassák Múzeumban

PROGRAMAJÁNLÓ

2024-01-17 16:00

Tóth Balázs Zoltán kurátori tárlatvezetést tart a Kassák Múzeum A tiszta fényképszerűség: Hevesy Iván és a modern magyar fotográfia kezdetei című kiállításában. Hevesy Iván a hatvanas években megírta az első magyar fotótörténeti monográfiát, a Magyar Nemzet hasábjain rendszeresen megjelenő kritikáiban pedig értő elemzéseket publikált a modern fotográfia második hullámának új törekvéseiről.

„Nincsen olyan száraz tárgyilagossággal készült fénykép, amely azonos a valóság képével, nincsen olyan fénykép, amely egyezik a szemlátta képpel. A valóság sokszínűségétől megfosztva, a világ tarkaságát egyetlen szín árnyalataira fordítva, fényeit-árnyékait átköltve, a meredek távlat által a valóságképtől merőben elütő tértagozással síkra vetített, lekicsinyített kép: ez a fénykép.”

TÓTH BALÁZS ZOLTÁN fotótörténész, esztéta, az SZM - KEMKI munkatársa, Hevesy Iván 1939-ben írt fénykép definícióját értelmezve mutatja be a kiállított alkotások fotótörténeti és fotóelméleti jelentőségét. Felvázolja Hevesy nemzetközi értelemben véve is egyedi fotóteóriáját, mely egyrészt bámulatos tájékozottságon alapul, másrészt számos újdonságot, előremutató tételt is tartalmaz.

A kurátori tárlatvezetés időpontja: 2024. január 18., csütörtök 18:00

Belépőjegy: 1500,- Ft

Regisztrálni a kassakmuzeum@pim.hu email címen lehetséges.

A kiállítás 2024. március 3-ig tart nyitva.

Lépcsőszeminárium, programajánló, tárgy
2023-11-10 17:00
Az év múzeuma, irodalom, képzőművészet, #muzeumozzaszobadbol, múzeumpedagógia, Pulszky Társaság
2021-06-09 17:00