A tettenérés kamerája – meghosszabbított határidővel

FELHÍVÁS

2021-11-19 07:00

A tettenérés kamerája címmel 16-25 év közötti amatőr filmkészítők számára hirdetett pályázatot a Petőfi Irodalmi Múzeum. A Mészöly Miklós születésének századik évfordulója alkalmából meghirdetett felhívás meghosszabbított leadási határideje 2022. március 1.

Mészöly betűit olvasva képeket látunk, műveit könnyű „mozizni”. Hogyan lehet ezeket a látványokat lencsevégre kapni egy igazi kamerával? Milyen jelentések születhetnek a képek és hangok találkozása által? Milyen képeket hív életre egy az író művei által ihletett jazz improvizáció? Hogyan lesznek filmszerűek Mészöly szövegrészletei mozgóképes formában?

Archív felvételeket, relikviákat, fotókat és különleges tárgyakat válogattunk össze a PIM gyűjteményeiből és Mészöly Miklós szövegeiből, melyet a múzeum a pályázat keretében ingyenesen hozzáférhetővé és átdolgozhatóvá tesz.

Kísérletezz, szedd szét, vágd újra, zenésítsd meg, dramatizáld, illusztráld, tedd személyessé vagy szemléletessé!

Mészöly által inspirálva merülj el a tárgyak rejtélyében, mérd meg a súlyukat és kísérletezz filmes megfejtésükkel.

Küldd be nekünk pályamunkádat, amely:

• egy maximum 3-5 perces filmetűd .mp4 formátumban;
• felhasználja a mellékletben szereplő valamelyik részletet Mészöly Miklós Az atléta halála című regényéből (a szövegrészek egészét vagy részletét is fel lehet dolgozni a pályamunkában);
• felhasználhatja Vázsonyi Jánosnak az író szövegeire rögtönzött jazz improvizációját vagy Mészöly Eötvös Collegiumban felvett, mellékelt hanganyagát;
• felhasználja a PIM gyűjteményében lévő, Mészölyhöz kötődő tárgyak fényképeit;
• a pályamunka során bármilyen filmkészítő technika felhasználható (pl. animáció, kollázs, montázs).

Pályázati feltételek:

• A pályázó amatőr filmkészítő, tehát: filmkészítő vagy képzőművészeti végzettsége (még) nincsen, jelenleg ilyen területeken nem oktat
• A pályázó 16-25 év közötti
Határidő: 2022. március 1.

Felkért zsűritagok:

• Dr Gelencsér Gábor filmesztéta, egy. doc. - ELTE Filmtudomány Tanszék
• Tóth Szabina a PIM médiatárának munkatársa
• Kara Dávid, grafikus, VJ, a BudapestSchool média és alkotás tanára
• Zurbó Dorottya DLA filmrendező és egyetemi oktató - SZFE - DocNomadsJoint Masters, METU

A legjobb beérkezett pályázati anyagokat kiállítjuk múzeumi és virtuális tereinkben, illetve pénzjutalomban részesítjük.

Az 1. helyezett 120.000 ft,, a 2. helyezett: 100.000 ft, a 3. helyezett 80.000 pénzjutalomban részesül.

Az elkészült pályamunkákat várjuk név, elérhetőség és rövid bemutatkozó szöveg kíséretében az alábbi email címre: filmpalyazat@pim.hu

A felhasználható anyagok letöltéséhez katt ide.

irodalom, múzeum, múzeumi marketing, múzeumpedagógia, virtuális
2021-10-12 16:00
múzeumpedagógia, programajánló, tárgy, virtuális
2020-11-19 17:00