EN facebook

A kulturális örökség védelme krízishelyzetekben – 2. nemzetközi konferencia – 2024. november 25-26.

FELHÍVÁS

2024-11-20 07:00
A fegyveres konfliktusok és a természet és ember okozta katasztrófák sajnos a kulturális örökséget sem kímélik - megfelelő felkészüléssel ugyanakkor jelentősen csökkenthetők az esetleges károk. 
 
A kulturális örökség ellenállóvá tétele és védelme ilyen szélsőséges esetekben több szektor közös gondolkodását és összehangolt felkészülését teszi szükségessé. Ezt felismerve indította el a Magyar Nemzeti Múzeum Közgyűjteményi Központ Magyar Nemzeti Múzeum és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem közös konferenciasorozatát, amelyen a téma elismert hazai és külföldi szakértői járják körül a kulturális örökség megőrzését célzó vészhelyzeti tervezés és válaszadás, valamint az illegális műkincskereskedelem elleni küzdelem aktuális kérdéseit. 
 
A konferencia célja, hogy folytassa a megkezdett szakmai párbeszédet, és a jó gyakorlatok és módszerek bemutatásával megossza a tapasztalatokat, egyben támpontokat adjon ennek az összetett feladatnak a gyakorlati megoldásához.
 
A konferencián így többek között az UNESCO, a Blue Shield, az EBESZ Heritage Crime Task Force, az Interpol, a Nemzeti Nyomozóiroda Műkincsvédelmi Alosztálya, a HUNOR, a spanyol kulturális minisztérium, az Európai Unió több projektje és még számos hazai és külföldi szakember mutatja be tevékenységét, illetve vonja le következtetéseit.
 
 

A Magyar Nemzeti Múzeum Közgyűjteményi Központ Magyar Nemzeti Múzeum és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem második alkalommal rendezi meg A kulturális örökség védelme krízishelyzetekben című nemzetközi konferenciáját.

 

A konferencia időpontja: 2024. november 25-26.

 

A konferencia helyszíne: MNM KK Magyar Nemzeti Múzeum, Díszterem (1088 Budapest, Múzeum körút 14-16.)

 

A konferencia nyelve az angol, de szinkrontolmácsolás biztosítva lesz.

 

A gyakorlatorientált konferencia két fő témája az illegális műkincskereskedelem elleni küzdelem, illetve a közgyűjteményi vészhelyzeti felkészülés lesz, mindkét témában kiemelt figyelmet fordítva a már most elérhető jó gyakorlatokra és kezdeményezésekre. Az elismert hazai és nemzetközi szakértők bevonásával megvalósuló konferencia egyben teret kíván adni az egyéni és intézményi kapcsolatépítésre, tudásmegosztásra, hozzájárulva a kulturális örökség védelmének interdiszciplináris vizsgálatához és a kulturális, a védelmi és a humanitárius szektorok közötti együttműködés erősítéséhez.

 

 

 

 

A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött, amely ezen a linken lehetséges!

 

A konferenciával kapcsolatban felmerülő bármely kérdéssel forduljon bizalommal a konferencia főszervezőjéhez, dr. Varga Lujza főosztályvezetőhöz: varga.lujza@hnm.hu

állományvédelem, bezárás, gyűjtemény, külföld, muzeológia, restaurátor, természet
2020-03-25 07:00