A zágrábi múzeumokat sem kímélte a földrengés

KATASZTRÓFA

2020-03-25 07:00

Súlyos károkat okozott több zágrábi múzeumban a 2020. március 22-én, vasárnap Horvátországban bekövetkezett földrengés - tájékoztat a HINA horvát hírügynökség. A fővárosban a múzeumi károk felmérése folyamatos, pontosan megbecsülni még nem lehet a veszteség mértékét.

Művészeti és Iparművészeti Múzeum még vasárnap fényképeket tett közzé, amelyek a földrengés a múzeumra kiterjedt következményeiről tanúskodnak. A tegnapi nap folyamán további képeket osztottak meg és a kurátorok a károk részletes felmérését is elkezdték, valamint megbeszélést kezdeményeztek az egyes múzeumok helyzetéről.

Horvát Történeti Múzeum igazgatója, Matea Brstilo Resetar azt nyilatkozta a HINA-nak, hogy épületük statikusan már nem biztonságos. Ezen az épületen a tető szenvedett komoly károsodást.

Az Iskola (illetve Pedagógiai) Múzeum igazgatója, Stefka Batinic közölte, hogy a múzeum súlyos károkat szenvedett, és hogy az épületet használatra alkalmatlannak ítélték. Az épületben több fal megrepedt.

Kívánunk erőt és kitartást az épületek, gyűjtemények, kiállítások mielőbbi rendbehozatalához!!!

Forrás: https://www.croatiaweek.com/most-of-zagrebs-museums-damaged-by-quakes