EN facebook

A diagnosztika szerepe a művészetben és az örökségvédelemben – konferencia az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központban – 2024. október 3-4.

FELHÍVÁS

2024-09-19 16:00

Az OMRRK első bevezető ICONS - International Conservation and Science szakmai konferenciája 2022-ben igyekezett megismertetni a külföldi kutatókkal az intézmény működésében rejlő lehetőségeket. Az elmúlt 2 év során az új műszerek segítségével olyan eredményeket sikerült elérni, amelyek elengedhetetlenné teszik a kutatási folyamatok összegzését és nemzetközi előadók bevonásával a kutató restaurátori folyamatok irányvonalainak bemutatását az idei évben 2024. október 3-4-re tervezett új ICONS 2024 konferencia segítségével.

 

A diagnosztika szerepe a művészetben és az örökségvédelemben

ICONS 2024 konferencia

 

Időpont: 2024 október 3-4.

 

Szépművészeti Múzeum

Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ (OMRRK)

 

A konferencia meghívott osztrák, brit, francia, görög, szlovén és számos nemzetközi kutató, valamint az OMRRK munkatársainak projektjein keresztül mutatja be a jövő műtárgydiagnosztikai és aktív műtárgyvédelmi lépéseit.

 

Többek között az amszterdami Rijksmuseum restaurátorai tartanak előadást Rembrandt Éjjeli Őrjárat című festményének jelenleg is zajló kutatásáról és restaurálásáról. A bécsi Kunsthistorisches Kutatási osztályvezetője a császári koronázási ékszerek non-invaziv és 3D technológiát alkalmazó vizsgálataival végzett restaurálási folyamatát mutatja be, a CROWN projektjét segítségével. A University College London szakértője a mesterséges intelligencián (AI), valamint a kiterjesztett valóságon (AR) alapuló szoftverek múzeumi környezetben alkalmazott kutatási lehetőségére világít rá. A további előadások leírásai a konferencia online elérhető oldalán már megtalálhatók.

 

Részletes program, jelentkezés

 

Helyszín: OMRRK, H-1135 Budapest, Vágány utca 4.

 

 

Az ICONS 2024 konferencia nem titkolt szándékkal a diagnosztikai műszerek működésének fejlődési irányát, felhasználásuk gyakorlati lehetőségeit, a mesterséges intelligencia lehetséges műtárgydiagnosztikai és muzeológiai szerepét, valamint a fenntarthatóság vizsgálatát veszi alapul.