A bostoni Museum of Fine Arts Japán Gyűjteményéről - Yukio Lippit, a Harvard Egyetem professzorának előadása a Hopp Múzeum szervezésében

PROGRAMAJÁNLÓ

Yukio Lippit a Harvard Egyetem művészet- és építészettörténet professzora. Európai látogatása során részt vesz több művészeti konferencián, 2023. június 9-én pénteken azonban a nagyközönség is találkozhat vele. Előadásában a bostoni Szépművészeti Múzeum világhírű, egyben a világon a legnagyobb külföldi japán művészeti gyűjteményét és annak legfontosabb darabjait mutatja be.

Időpont: 2023. június 9., péntek, 15:00 óra

Helyszín: Szépművészeti Múzeum, Schickedanz-terem

Lippit korábban tanított tokiói, bogotai, német és brazíliai egyetemeken is. 2013 és 2018 között a Harvard Egyetem Radcliffe Intézet Johnson-Kulukundis Family Karának művészeti igazgatójaként dolgozott. 2018-ban a Harvard College professzorává nevezték ki ötéves időszakra az egyetemi oktatásban nyújtott kiemelkedő munkájáért.

fotó: Harvard Magazine

Az előadás témájának apropóját a Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum a Hold a felhők felett. Gróf Vay Péter püspök élete és japán műgyűjtése című új időszaki kiállítása adja, mivel a neves bostoni gyűjtemény szolgált Vay számára inspirációként saját műgyűjtéséhez.

Az előadás japán nyelven, magyar tolmácsolással fog zajlani.

A programon való részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött. Regisztrálni ezen a linken lehetséges!
Helyfoglalás érkezési sorrendben.

A program a Japán Alapítvánnyal együttműködésben valósul meg.

Borítókép:

Részlet a Hold a felhők felett. Gróf Vay Péter püspök élete és japán műgyűjtése című kiállításból; fotó: Sulyok Miklós

gyűjtemény, múzeumandragógia, műhely, néprajz, programajánló, téma
2023-02-10 18:00
gyarapodás, képzőművészet, kortárs, néprajz, tárgy
2021-12-03 07:00