Villakoncert és épületséta a Bajor Gizi Színészmúzeumban

PROGRAMAJÁNLÓ

Az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet havi rendszerességgel jelentkező programsorozatának következő rendezvények villakoncert és épületséta a Bajor Gizi Színészmúzeumban.

2022. április 20. 18 óra

A villakoncerten a hazai ifjú muzsikusgeneráció legtehetségesebbjeit látjuk vendégül havi rendszerességgel Bajor Gizi egykori lakhelyén. Valamennyien Fischer Annie-ösztöndíjasok.

Közreműködik:
Vojtek Jan-zongora
Műsor:
Dohnányi Ernő: Ruralia Hungarica, vállogatás
Leos Janáček: Ködben
Liszt Ferenc: Velence és Nápoly

Belépő: 1000 Ft/felnőtt, 500 Ft/diák

2022. április 22. 19 óra

Villaséta - Bajor Gizi Színészmúzeum (1013 Budapest, Krisztina körút 57.)

„Pincétől a padlásig” - VILLASÉTA Bajor Gizi egykori otthonában

A Nemzeti Színház egykori dívája az 1930-as évektől a XII. kerület akkor még csöndes és városszéli egyik utcájában egy kétszintes villában élt, egy óriási kert közepén. Mindez ma is áll, a Színészmúzeumnak ad helyet. A közel ezer négyzetméternyi épületnek a nagyközönség előtt eddig rejtett, titkokkal teli tereit az egykor menekülteket rejtő alagsorától a titkos kincsek lelőhelyét jelentő padlásig, valamint a kert rejtelmes zugait fedezhetik fel programon részt vevők.

Regisztráció szükséges! (szebenyi.agnes@oszmi.hu)
Belépő: 2000 Ft