Ünnepeljük együtt a múzeumi világnapot a Nemzeti Múzeummal!

PROGRAMAJÁNLÓ

2021-05-18 14:00

A múzeumi világnapról 1977-ben döntött a Múzeumok Nemzetközi Tanácsa, az első ünnepre 1978. május 18-án került sor. Ebből az alkalomból Magyarországon negyed évszázadon keresztül a Múzeumkertben gyűltek össze a különböző muzeális intézmények, közgyűjtemények, kiállítóhelyek, hogy a Múzeumok Majálisának két napos fesztiválján együtt ünnepeljenek látogatóikkal. Éppen ezért pótolhatatlan űr, hogy a koronavírus világjárvány miatt már másodszor marad el ez a tízezreket vonzó esemény.

2020-ban - a hiányt némileg ellensúlyozva - ​a 25. Múzeumok Majálisa alkalmából arra kértük a résztvevőket és a közönséget, hogy csatlakozzanak az ebből az alkalomból létre hozott Facebook-csoporthoz, és osszák meg emlékeiket.

Bízunk benne, hogy idén is lesznek olyanok, akik régi fényképekre, felvételekre bukkannak, és közkinccsé teszik azokat.

A Magyar Nemzeti Múzeum 2021. május 18-án is várja a védettségi igazolvánnyal rendelkező látogatókat. Akik pedig nem tudnak ezen a napon múzeumba látogatni, azokat arra biztatja, hogy tekintsék meg online tartalmait:

Játékos kvíz a Magyar Nemzeti Múzeumról

A Magyar Nemzeti Múzeum Kincsei
Témakör: 1848, forradalom és szabadságharc, adatbázis használat
Korosztály: középiskola, felnőttek
Ha kíváncsi a Nemzeti Múzeum gyűjteményének izgalmas és egyedi tárgyaira, ha szeretné tudni egy-egy témához milyen tárgyakat talál a múzeumi gyűjteményre alapuló adatbázisban, akkor ajánljuk a feladatban bemutatott adatbázis használatát.

Időutazós kaland és nyomozós játék a dualizmus időszakából

Egy hosszú ideje lezárt láda, két kíváncsi gyerek és egy régen elfeledett családi örökség, ami megfejtésre vár.

Múzeumi blog

Blogbejegyzések a Nemzeti Múzeum történetről (válogatás)
A múzeumkerti pad
A Múzeumkert mint az 1848-as emlékezet kiemelt helyszíne
A Múzeumkert története – A fák lombjai alól
A Magyar Nemzeti Múzeum kert-rekonstrukciója során előkerült állatmaradványok
Mit rejtett a Múzeumkert földje?
Odvas fatörzsekből kigurult labdák – A pesti Múzeumkert gyermekvilága
Száz éves a Magyar Nemzeti Múzeum Gazdasági Hivatala
Koronás fő a Nemzeti Múzeumban
Ég a nemzeti Múzeum (1956. október 24-26.)
MNM Műtárgyak TOP 50
Múzeumtörténet