Virtuális kiállítások a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum honlapján
A gépészmérnök Korbuly család nemzedékeinek munkáját bemutató, a fizikus Eötvös Loránd különleges fotóit elsőként feldolgozó kiállítás és az 50-es évek vasúti propagandáját áttekintő gyűjtemény mellett már elérhető az 50 éves metróvonal, a piros metró egy szakasza létrejöttének körülményeit felidéző tárlat.
Folytatódik A közlekedő ember sorozat az intézmény Youtube csatornáján!
A sorozatban már láthattáttuk Stefan Lengyelt, a nemzetközi hírű formatervezőt, vagy Somlóvári Lászlót a MAHART volt igazgatóját. Mesélt életéről Örsi Ferenc, az Ikarus 300-as buszcsalád formatervezője és Márkus Imrével, az Északi Járműjavító utolsó vezetője is.
A múzeum külön gyűjtőoldalon rendszerezi online tartalmait.
Múzeumpedagógia az otthonomban - gyűjtőoldal online múzeumpedagógiai feladataink számára
Egy példa a Műszaki Tanulmánytárban található néhány tárggyal kapcsolatban
Vidéki tagintézményeink is egyre újabb programokkal segítik virtuális látogatóikat
A Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum vidéki tagintézményei, a várpalotai Vegyészeti Múzeum, a miskolci Kohászati Gyűjtemény és a székesfehérvári Alumíniumipari Múzeum is alkalmazkodnak a megváltozott körülményekhez.
A múzeum az otthonokba megy ezekben az időkben - jó példa erre Közép-Európa egyetlen Vegyészeti Múzeuma, Várpalotán, amely oktatási segédanyagokkal segíti az iskolák online kémia óráit - az anyag bárhol, bármikor felhasználható.
Ha a fémek és a vegyészet, a kémia vagy a kohók világa érdekel, keresd aktív Facebook csatornáikat: alaposan körbejárnak egy-egy témát, egymásra épülő poszt-sorozataikat végigolvasva, egy történetet több megközelítésből is megismerhetünk.
Hogyan kapcsolódik a vegyészet az alumínium és a kohászat például a szikvíz gyártásában? Vajon a divat világa is egyesíti ezeket a területeket?
Alumíniumipari Múzeum, Kohászati Múzeum, Magyar Vegyészeti Múzeum - ezeken a Facebook oldalakon is folyamatosan frissülő tartalmakkal várják az érdeklődőket!
Borítókép: MMKM