A képzést elvégzők a stratégiai tervezés elsajátításával, a nemzetközi múzeumi stratégiai trendek és hazai jó példák ismeretében képessé válnak intézményük jövőképének, küldetésének és részstratégiáinak komplex módon történő megfogalmazása, kommunikálására és elfogadtatására. Ezáltal intézményük alkalmas lesz a hazai és nemzetközi szintű partnerségek és hálózatosodás kibontakoztatására, hatékony forrásteremtő, illetve lobbitevékenység kifejtésére, társadalmi szerepvállalás sikeres megvalósítására, a helyi közösség és a településfejlesztés támogatására, valamint a hátrányos helyzetű csoportokkal foglalkozó civil szervezetekkel történő együttműködésekre.
A fenntarthatóság eszméje és a múzeumok között fennálló kapcsolattal, illetve az ilyen irányú jó gyakorlatokkal, fejlesztésekkel évek óta behatóan foglalkozó MOKK 2024 tavaszán közösen végezte a Zöld múzeumi kritériumrendszert megalapozó kutatást a Pulszky Társaság – Magyar Múzeumi Egyesülettel. Ezekre az előzményekre alapozva 2024-ben első alkalommal indította el a Zöld múzeum című 30 órás blended és akkreditált továbbképzését, melyet a Kulturális és Innovációs Minisztérium támogatásának köszönhetően 2025-ben is ingyenes végezhető el.
A résztvevők megismerik a pályázati lehetőségeket az ezekhez kapcsolódó pénzügyi és projektmenedzsment tevékenységeket a tervezéstől a megvalósításig. A szakmai tartalom mellett magas gyakorlati óraszámban konkrét pályázati anyagokat állítanak össze a saját területükre vonatkozóan.