Sári Zsoltot választották az Európai Szabadtéri Múzeumok Szövetségének alelnökévé

Nemzetközi színtér

2021-08-10 15:05

Az Európai Szabadtéri Múzeumok Szövetsége (Association of European Open Air Museums – AEOM) alelnöke lett Sári Zsolt, a szentendrei Skanzen általános főigazgató-helyettese.

Az AEOM 1966-ban jött létre a belgiumi Bokrijkben. Az elmúlt fél évszázad alatt a szabadtéri múzeumok legjelentősebb szakmai fórumává vált, az ICOM társult szervezete. A szövetségben több száz egyéni tag mellett mintegy 50 szabadtéri múzeum vesz részt Európa több mint 20 országából, de csatlakoztak ausztrál, egyesült államokbeli és japán múzeumok is. A szövetség kétévente rendezi meg kongresszusát (2022-ben Stockholm, 2024-ben Szentendre lesz a házigazda). A Szövetségen belül szakmai csoportok is működnek: ismeretátadási, marketing, történeti kertek és farmok, illetve kézművesség témában. A szövetségnek a szentendrei Skanzen folyamatosan a tagja, Cseri Miklós a Skanzen főigazgatója több cikluson át elnöke is volt.

2021-ben a koronavírus járvány miatt elmaradt a stockholmi konferencia (2022-ben rendezik majd meg), így online szavazáson Hilde Schoefs elnök asszony és az elnökség javaslatára Sári Zsoltot választották meg a szervezet alelnökévé.

Sári Zsolt a Skanzen főigazgató-helyettese 2001-ben már dolgozott a szentendrei konferencia megszervezésén, 2011 óta rendszeresen részt vesz a Szövetség konferenciáin, amely 2015-ben egyéni taggá választotta, majd 2019-ben beválasztották az elnökségbe is.

állományvédelem, felhívás, fénykép, gyűjtemény, #muzeumozzaszobadbol, műhely, örökségvédelem, történelem
2021-03-09 16:00
állományvédelem, kiadvány, néprajz, örökségvédelem, természet, újranyitás
2020-05-08 12:00