A kijevi Khanenko Museum - amely Ukrajnában a legnagyobb egyetemes képzőművészeti gyűjteménnyel rendelkezik - felhívást tett közzé, hogy az ukrán kulturális örökségre is irányuljon figyelem. Most, hogy az ország a szabadságáért küzd és az ellenség bombázza városait, egyre nagyobb szükség van közös örökségünk, örökséghelyszíneink védelmének támogatására. Ezért a kulturális intézmények széleskörű összefogását sürgeti.
"Döntő fontosságú, hogy az ukrán múzeumok, könyvtárak és történelmi emlékhelyek hangja a lehető leghangosabban szólaljon meg. És a világ minden tájáról csatlakozó kulturális intézmények hangjai is egységesen
szólaljanak meg, kifejezve szolidaritásukat. Csak így tudjuk megmenteni a világörökség ránk eső részét a barbár pusztulástól." - áll a felhívásban.
A kijevi múzeum arra kéri a kulturális élet szereplőit, hogy támogatásuk jeleként közösségi oldalaikon tegyenek közzé egy vagy több, a Khahenko Múzeum gyűjteményében lévő művészeti alkotást bemutató fotót a #StandWithUkraine, #SupportUkraine, #StandWithUkrainianMuseum, #KhanenkoMuseum hashtagekkel és a Khanenko Múzeum Facebook-oldalára, illetve Instagram-fiókjára mutató linkkel.
Aki egyetért az ilyen jellegű támogatásokkal, bátran küldjön egy levelet a museumkhanenko@gmail.com címre!
Az intézményben dolgozó kollegák kérésre örömmel elküldik a Khanenko Múzeum gyűjteményének legértékesebb tárgyairól készült kiváló minőségű fotókat, valamint angol nyelvű tárgyleírásokat, melyek akár így a gyűjtemény mobilizálhatóságát is szolgálhatják. Sőt olyan műalkotásokat is szívesen kiválasztanak, amelyek valamilyen módon kapcsolódhatnak más intézmények birtokában lévő tárgyakhoz.
"Fogjunk össze, és védjük meg közösen a világ e művészeti örökségét!" - kéri a Khanenko Múzeum csapata.
További információ és online elérhető gyűjtemények és válogatás:
https://khanenko.museum/en/collection/all-collection
https://khanenko.museum/en/collection/highlights
Mindezidáig számos magyarországi múzeum és szervezet kifejezte együttérzését egy-egy poszttal. meeee néághány péjda::
Borítókép forrása: facebook.com/khanenkomuseum