Online előadás a gorzsai vaskori leletekről - a Tornyai János Múzeum Korok, kultúrák, lelőhelyek régészeti sorozatának következő állomása

PROGRAMAJÁNLÓ

Korok, kultúrák, lelőhelyek régészeti sorozat következő estjét az eredetileg meghirdetett időpontban videómegosztó csatornáján közvetíti a Tornyai János Múzeum. Dr. Szabó Géza régész Európa átalakulása a gorzsai kora vaskori leletek tükrében címmel tart előadást 2020.november 25-én, szerdán 17 órai kezdettel.

A szekszárdi Wosinsky Mór Megyei Múzeum munkatársa az 1980-as években a Gorzsa-Cukormajor lelőhelyen fellelt addig ismeretlen díszítésű, Kr. e. 8-7. századból származó kerámiatöredékeket veszi górcső alá. Ezen leletek közvetlen párhuzamot mutattak a délkelet-európai Basarabi-kultúrával. Szabó Géza előadásában a régészeti párhuzamok ismertetése mellett az egyes területeken évezredeken át megőrzött emlékek, szokások bemutatásával igyekszik életre kelteni a múzeumba került holt tárgyakat, mögéjük varázsolni az egykori élet képeit.

Kulturális Örökség Napjai, látogató, magazin, muzeológia, múzeumandragógia, múzeumpedagógia, természet
2020-09-23 20:00
emlékezet, film, muzeológia, #muzeumozzaszobadbol, történelem