Nyári tárlatvezetések a Kassák Múzeumban

KÉPZELETBELI ÚTITÁRS
Hevesi Nándor (aka Ivan Buharov) tárlatvezetése

Időpont: 2023. július 13., csütörtök 18:00
Helyszín: Kassák Múzeum, 1033 Budapest, Fő tér 1. (Zichy-kastély)

A kísérleti filmesként ismert, de a képzőművészet és zene területén is alkotó Igor és Ivan Buharov szerzőpárosnak "Minket anarchistákat nem nyugtalanítanak morálgiliszták" címmel nyílt június 22-én egyéni kiállítása a Kassák Múzeumban. Új munkájuk középpontjában Szittya Emil, a sokoldalú avantgárd művész (író, költő, festő, lapkiadó) és anarchista nézeteket valló csavargó áll, aki a fiatal Kassák Lajosra is komoly hatással volt a századelőn. A vezetésen szó esik majd arról, hogy keltette fel figyelmüket Szittya különleges álomgyűjteménye, és hogy miért pont egy fiktív kísérleti filmes hagyaték tűnt a legjobb módszernek alakjának megidézéséhez. A vezetés interaktív, mi például megkérdezzük majd, hogy miként zajlott a fiatal csavargótársak, Kassák és Szittya castingja, a szereplők instruálása és hogy milyen helyszíneken forgatták az álomjeleneteket. Mit jelent az "időtlenítés" technikája filmes gyakorlatukban, és hogy hogyan lehet instant kávéval roncsolni a filmalapanyagot. Sztorik és műhelytitkok az óbudai Zichy-kastély hűvös tereiben.

Belépőjegy: 1500 Ft/fő

További tervezett alkalmak:

2023. augusztus 10., csütörtök 18:00
IDEÁLIS ANARCHISTÁK
Művészet és politika Szittya Emil és a Buharovok szemszögéből
Erdődi Katalin kurátor tárlatvezetése

2023. augusztus 24., csütörtök 18:00
SZITTYA EMIL ÉLET(I) - AVANTGÁRD ÉS IDENTITÁSVÁLSÁG
Rockenbauer Zoltán művészettörténész tárlatvezetése

Regisztráció: kassakmuzeum@pim.hu

A Kassák Múzeum a Szentlélek téri autóbusz pályaudvarról és az Árpád-hídon lévő villamos megállótól gyalog 1 perc, a Flórián térről 4-5 perc alatt érhető el. A Batthyány tér vagy Szentendre felől érkező H5 HÉV-vel a Szentlélek térnél kell leszállni. Az Óbudai Fő téren, a Zichy-kastély első emeletén található a Kassák Múzeum kiállítótere.

díj, film, gyűjtemény, kiállítás, kortárs, látogató, Múzeumok Éjszakája, programajánló
2023-06-20 13:00
kiállítás, programajánló