Kassák kortárs művészeti díj - a 2022-es nyertes bemutatója

MŰHELY

2023-06-20 13:00

A kísérleti filmesként ismert, de a képzőművészet és zene területén is alkotó Igor és Ivan Buharov szerzőpárosnak 2023. június 22-én nyílik egyéni kiállítása a Kassák Múzeumban. Új munkájuk középpontjában Szittya Emil, a sokoldalú avantgárd művész (író, költő, festő, lapkiadó) és anarchista nézeteket valló csavargó áll, aki a fiatal Kassák Lajosra is komoly hatással volt a századelőn.

A Petőfi Irodalmi Múzeum - Kassák Múzeum tisztelettel meghívja Önt Igor és Ivan Buharov „MINKET ANARCHISTÁKAT NEM NYUGTALANÍTANAK MORÁLGILISZTÁK” című kiállításának megnyitójára.

A megnyitó időpontja: 2023. június 22. 18:00

Helyszín: Kassák Múzeum (Óbuda, Fő tér 1., Zichy-kastély)

Köszöntőt mond Szeredi Merse Pál, a Kassák Múzeum igazgatója.

kiállítást megnyitja a Jó Vélemény Anarchista Páholy, Hernádi Csaba és Szabó Domokos színészek közreműködésével.

Kísérőprogramok a Múzeumok Éjszakája keretében június 24-én:

Kurátori tárlatvezetés Erdődi Katalinnal

Boycott Propaganda 5. Antimilitarist Saloon / Proxy-béke - koncert-performansz

A Buharov testvérek 2022-ben, Erdődi Katalin kurátorral együttműködve, egy Super 8-as technikával készülő többcsatornás filminstalláció tervével nyerték el az újonnan alapított Kassák Kortárs Művészeti Díjat. Munkájukhoz Szittya Emil életéből és munkásságából merítettek ihletet; kollázs-jellegű, fragmentumokból építkező írásait és festményeit, valamint a második világháború idején, a megszállt Franciaországban ismerőseitől és ismeretlenektől gyűjtött álmokat dolgozzák fel sajátos buharovi képi világukkal.

Külön köszönet: Bárdi Gergely, Bedécs Lola, Bodor Balázs, Bordás András Zsolt, Dinó Benjamin, Walter Fähnders, Gál Mihály, Laurent Goldring, Gucsa Magdolna, Nikola Herweg, Holly Tünde, Nagy T. Katalin, Nemes Z. Márió, dr. Németh Szandra, Olasz Renátó, Pados Gábor, Peták Eleonóra, Pfeiffer Linda, Pusztai Ferenc, Rockenbauer Zoltán, Roberto Sassi, Vándor Csaba, dr. Verő Tamás, Elisabeth Weinek, Welsh Niki. Deutsches Literaturarchiv Marbach, Frankel Zsinagóga, KMH Film, Liszt Intézet Párizs, Liszt Intézet Stuttgart.

Továbbá minden szereplőnek és mindenkinek, aki segített.

Kurátor és alkotótárs: Erdődi Katalin
Történész-szakértő: Gucsa Magdolna
Installáció tervezés: Igor és Ivan Buharov, Vándor Csaba
Grafikai tervezés: Fignár Réka
Kiállítási technika: Badak Ferenc, Gergely Tibor, Kemény Gyula
Kivitelezés: Álomvadász Kft.
Kommunikáció: Szikra Renáta
Adminisztráció: Károly Erzsébet
Biztosítás: UNIQA
Kölcsönző partnerek: Antal-Lusztig gyűjtemény (Debrecen), Collection Goldring (Párizs)

A kiállítás 2023. október 29-ig tekinthető meg.

Borítókép forrása: muzej.hu

díj, képzőművészet, kortárs, téma
2023-06-13 07:00
Az év múzeuma, irodalom, képzőművészet, #muzeumozzaszobadbol, múzeumpedagógia, Pulszky Társaság