Bár sok múzeum kínál izgalmas online tárlatokat, videós tartalmakat, blogbejegyzéseket, oktatási segédanyagokat, sokan nem ismerjük őket és a múzeumi élmény alatt csak a személyes tárlatlátogatásra gondolunk.
#múzeumozzaszobádból sorozatunkban most a Szépművészeti Múzeum mutatja be, milyen online tartalmakat kínál az egyéni virtuális látogatóknak, illetve a pedagógusoknak és a diákoknak.
Ezúttal a Szépművészeti Múzeum virtuális tárlataival ismerkedünk, felfedezzük a múzeum izgalmas gyűjteményi anyagait, és utánanézünk, hogy milyen művészettörténeti ismereteket szerezhetünk kisfilmjeiből és játékos tárlatvezetéseiből.
Tematikus túrák
A Szépművészeti Múzeum honlapján tíz izgalmas útvonaltippet találhatunk a legkülönbözőbb témákat érintve. Barangolhatunk virtuálisan az állandó kiállításokban a párkapcsolat vagy az anyaság témáját vizsgálva, de megismerkedhetünk Leonardo követőivel, szentekkel és angyalokkal, vagy éppen a gyűjtemények szakállt viselő férfiúival. Mindezek mellett, ha még nem volt alkalmunk megtekinteni A Kelet vonzásában című időszaki kamarakiállítást, akkor most csemegézhetünk annak metszeteiből is.
Forrás: Szépművészeti Múzeum
Rubens mozgásban
A múzeum honlapján tizenkét kisfilmet tekinthetnek meg az érdeklődők a nagy sikerű Rubens, Van Dyck és a flamand festészet fénykora kiállításhoz kapcsolódóan: a mini tárlatvezetések bepillantást nyújtanak a festmények keletkezésének történetébe, a kurátorral és a múzeum igazgatójával készült interjúk számos érdekességet rejtenek, míg a kiállítás építéséről szóló anyagok az apró kulisszatitkokat is felfedik.
Videó: ÖLELKEZŐ PÁR - Online tárlatvezetés Tóth Bernadett művészettörténészel
Michelangelo mozgásban
Hat kisfilm közül is válogathatunk a tavalyi A test diadala. Michelangelo és a 16. századi itáliai rajzművészet című grafikai kiállításhoz kapcsolódóan: a kisfilmek betekintést nyújtanak a kiállításépítés kulisszái mögé, a kiállítás kurátora mesél a kiállítás tudományos előkészületeiről, a restaurátorok pedig a reneszánsz rajzeszközök világába kalauzolnak el minket.
Videó: MICHELANGELO 3... 2... 1...
#múzeumozzaszobádból