MMKM emlékmentők - Várjuk az Északi Járműjavítóval kapcsolatos emlékeket!

GYŰJTÉS

Az új Közlekedési Múzeumnak otthont adó Északi Járműjavító területén 1867 és 2009 között az ország legjelentősebb vasúti járműjavító bázisa működött. A 70-es években közel 3400-an dolgoztak itt, sokak második otthonává vált, pezsgő kulturális és sportélettel igazi közösségi térré nőtte ki magát. Ebben a szellemiségben épül majd meg ezen a területen az Új Közlekedési Múzeum.

Intézményünk számára kiemelten fontos, hogy összegyűjtse és megőrizze az épülettel és annak környezetével kapcsolatos emlékeket. Ebben szeretnénk kérni a volt dolgozók, közlekedésbarátok segítségét.

Múzeumunk várja mindazon felajánlók jelentkezését, akik az Északi Járműjavítóban készült fényképekkel, dokumentumokkal hozzá tudnak járulni gyűjteményünk gazdagításához.

Várunk az Északi Járműjavítóról készült

digitális fotókat,
papírpozitív fényképeket (egyenként vagy albumba ragasztva),
plakátokat, képeslapokat,
prospektusokat, nyomtatott beszámolókat, iratokat, tervrajzokat,
negatív fényképet (üveglemezen, celluloid lemezen vagy tekercsen).

A felajánlásokat az info@kozlekedesimuzeum.hu e-mail címen lehet jelezni, ezt követően archívumunk munkatársai egyénileg veszik fel az adományozókkal a kapcsolatot.

Őrizzük meg együtt közös emlékeinket!

Borítókép: kozlekedesimuzeum.hu

design, felhívás, fénykép, tárgy, technika, természet
2020-04-18 07:00
beruházás, gyűjtemény, közlekedés, örökségvédelem, támogatás, tárgy, technika