Az idei hatodik Lépcsőszeminárium során a Walter Rózsi-villa egy különleges tárgyán keresztül gondolkodhatunk közösen a hozzáférhetőség fogalmáról. Családi emlék, hagyaték és egy muzeális intézmény kapcsolódik össze egy érdekes beszélgetésben!
A Walter Rózsi-villa a kiválasztott tárgy Radó-Walter Marika fotóalbuma lesz, amelynek érdekessége, hogy kézzelfogható formában nem, csak digitalizálva került a múzeumba. Családi emlékként és kincsként természetes, hogy az album bár fontos forrás a kutatóknak, de tulajdonosánál, Buenos Airesben a helye. A fizikai távolság viszont nem tarthat vissza minket attól, hogy a digitalizált fotók kapcsán a személyes tárgyak hozzáférhetőségéről beszélgessünk.
Hogyan válnak hozzáférhetővé személyes történetek?
Mi köze a női sorsnak az építészethez?
Milyen kérdéseket vet fel számunkra a fotó médiuma?
Radó-Walter Marika fotóalbuma
A beszélgetés résztvevői: Magyaróvári Fanni, muzeologus (MÉM MDK), Csatlós Judit muzeológus, Szikra Renáta múzeumi kommunikációs és közönségkapcsolati munkatárs (Kassák Múzeum), Albrecht Zsófia művészettörténész-gyűjteménykezelő (MTA Művészeti Gyűjtemény), valamint Somogyi-Rohonczy Zsófia múzeumpedagógus (Walter Rózsi-villa). A beszélgetést Bán András, a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum kollégája moderálja.
Helyszín: Walter Rózsi-villa, Budapest, Bajza u. 10, 1071
Időpont: 2023. november 9. 16:00
A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött: regisztráció
A 2023. évi Lépcsőszeminárium a részvétel és hozzáférhetőség hívószavain keresztül szólítja meg az egyetemi hallgatókat, pályakezdő fiatalokat, és a múzeumok iránt érdeklődőket. Hét lépcső, hét helyszín és hét muzeális intézmény, ahol inspiráló műalkotások segítségével közösen gondolkodunk a hozzáférhetőség kérdéseiről.
Ajánljuk mindazoknak az egyetemistáknak vagy pályakezdő fiataloknak, akiket érdekel a múzeumok különleges világa, illetve akik szívesen vesznek részt interaktív, kötetlen beszélgetésen.