LADIK 80 IDŐVITORLA - könyvbemutató és pop-up kiállítás a Kassák Múzeumban

PROGRAMAJÁNLÓ

2022-10-25 16:00

Ladik Katalin költő, előadó- és képzőművész alakja és életműve előtt tiszteleg a Forum Könyvkiadó és a Petőfi Irodalmi Múzeum — Kassák Múzeum.

Versei már hatvan éve szólnak hozzánk, rítusokká válnak bennünk. A ladiki élmény átéléséhez minden érzékszervünkre szükség van: látjuk, ízleljük a költeményeket, érezzük a különféle illatokat, kitapinthatóvá válik a fájdalom, az eufória — és halljuk fáradhatatlan, folyton megújuló hangját.

Az Idővitorla című kötet bemutatóját a Petőfi Irodalmi Múzeum gyűjteményéből válogatott képzőművészeti és hangköltészeti alkotások, valamint Szilágyi Kornél Ladik Katalinról szóló portréfilmje egészítik ki.

Időpont: 2022. október 26. 18:00 – 21:00
Helyszín: Kassák Múzeum, 1033 Budapest, Fő tér 1. (Zichy-kastély)

Az est házigazdája Cseicsner Otília és Szeredi Merse Pál.

Ladik Katalinnal Balázs Attila író beszélget.

Társszervezők: acb Galéria, Forum Könyvkiadó, Petőfi Irodalmi Múzeum, Szépírók Társasága.

Az eseményre regisztálni a kassakmuzeum@pim.hu e-mail címen lehetséges.

Külön köszönettel tartozunk Cseicsner Otíliának és Kopeczky Rónának az esemény szervezésében és a kiállítás létrehozásában való közreműködéséért.

A kiállítás 2022. november 13-ig a múzeum nyitvatartási idejében látogatható.

Az Idővitorla. Válogatott versek (1962–2022) című kötet Bíró Tímea és Ladik Katalin szerkesztésében az újvidéki Forum Könyvkiadó gondozásában jelent meg 2022-ben és a kiállítás zárásáig a Kassák Múzeumban is megvásárolható.

Borítókép:

Ladik Katalin: Varázsének, 1972. Az acb Galéria jóvoltából.

fénykép, kiállítás, kortárs, látogató
2021-06-22 07:00
Az év múzeuma, irodalom, képzőművészet, #muzeumozzaszobadbol, múzeumpedagógia, Pulszky Társaság
2021-06-09 17:00