Ládakiállítással és információs táblákkal készül a Néprajzi Osztály az újranyitásra

KIÁLLÍTÁS

2021-03-09 20:00

Janus Pannonius Múzeum munkatársai serényen készülnek az újranyitásra a Rákóczi út 15. szám alatt.

A Néprajzi Osztály épületében információs táblák kihelyezését tervezik, amelyek sok érdekességre hívják majd fel a látogatók figyelmét a fogadótérben. Például megtudhatják, mi köze van az 1907-es Pécsi Országos Kiállításnak és Vásárnak a néprajzi gyűjteményhez, ki volt Igaz Lajos, hogy és mikor került a múzeumba a Zsolnay-nővérek gazdag gyűjteménye.

A Néprajzi Osztály Leány és ládája címmel 19. századi asztalos ládákat és jelképeiket megismertető időszaki kiállítás koncepcióján dolgozik. A tárlat egyik kiemelkedően szép és patinás látnivalója lesz az osztály ládagyűjteményének egyik legrégebbi darabja 1827-ből.