Konferencia a régészeti koordinációról a Nemzeti Múzeumban

2019-01-11 11:35

2019. január 17-én Régészeti koordináció a Magyar Nemzeti Múzeumban címmel konferencát rendeznek. A kulturális örökségvédelméről szóló 2001. évi LXIV. törvény 2018. április 1. napjával kezdődően a Magyar Nemzeti Múzeum feladatkörébe sorolta a nagyberuházásokhoz kapcsolódó megelőző régészeti feltárások szerződéskötéseinek koordinálását, valamint szükség esetén egyes megelőző feltárások elvégzését is. A kormányzati szándéknak megfelelően, e feladatai ellátására a Magyar Nemzeti Múzeum létre hozott egy önálló intézményi egységet, a Régészeti Örökségvédelmi Igazgatóságot (MNM RÖG).

A MNM RÖG 2018. évi koordinációs és ásató tevékenységét egy interaktív kiállítással egybekötött konferencián kerül bemuatásra.

A KONFERENCIA PROGRAMJA (2019. január 17. 11:00 - 15:00 h):

Köszöntőt mond: Varga Benedek, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója

Beszédet mond:
Dr. Rosta Szabolcs, múzeumigazgató, a Magyar Vidéki Múzeumok
      Szövetségének elnöke
Dr. Pusztai Tamás, a MNM Régészeti Örökségvédelmi Igazgatóság
     régészeti örökségvédelmi főigazgató-helyettese
Dr. Fábián Szilvia, a MNM Régészeti Örökségvédelmi Igazgatóság
     Tudományos és Koordinációs Főosztály vezetője

Előadások:
Berente Zoltán: Bronzkori földvár és kora vaskori (szkíta) település a Hernád-völgy peremén
Tóth Krisztián: Császárkori germánok Garadna határában