Kassák kortárs művészeti díj - Dr. Argay István és a Kassák Múzeum pályázati felhívása

FELHÍVÁS

2022-01-10 16:00

A Kassák kortárs művészeti díjat Dr. Argay István orvos és műgyűjtő hozta létre Kassák Lajos szellemiségéhez kapcsolódó művek és projektek ösztönzésére. Az alapító együttműködő partnerei a pályázatot lebonyolító és a nyertes pályaművet bemutató Petőfi Irodalmi Múzeum – Kassák Múzeum és az Interart Alapítvány.

A díjra nyílt felhívás keretében olyan alkotói tervvel lehet pályázni, amely kapcsolódik Kassák Lajos életművéhez, a huszadik századi avantgárd művészet jelenségeihez, tematikus fókuszpontjaihoz és az avantgárd mozgalmak által felvetett kérdések mai értelmezéséhez.

A díj értéke

A díj összege bruttó 1,5 millió forint, amit a nyertes pályázó pályaműve megvalósítására fordíthat, melyet a Kassák Múzeum mutat be a díjátadót követő évben, 2023 tavaszán. A kiállítás költségeit a Kassák Múzeum fedezi.

A pályázatok benyújtásának határideje: 2022. február 20.

A díjátadóra 2022. április 13-án kerül sor a Kassák Múzeumban.

A részletes információ a jelentkezésről ITT elérhető.

Kapcsolat:
Szőke Katalin, projekt szervező
E-mail: kassakdij@pim.hu

Arculat:
Lepsényi Imre

emlékezet, gyűjtemény, képzőművészet, muzeológia, múzeumtörténet, tárgy
2021-06-02 20:00
Az év múzeuma, irodalom, képzőművészet, #muzeumozzaszobadbol, múzeumpedagógia, Pulszky Társaság
2021-06-09 17:00
irodalom, Múzeumok Őszi Fesztiválja, programajánló