Folytatódik a Szecessziós Akadémia előadássorozata

2019-05-27 17:30

Iparművészeti Múzeum szervezésében február óta tart a Szecessziós Akadémia előadássorozata a Ráth György-villában. A gondolatébresztő előadások egy ponton kötetlen beszélgetésekké válnak a meghívott művészettörténészekkel, történészekkel, restaurátorokkal, építészekkel, műgyűjtőkkel, galeristákkal, régészekkel, dizájnerekkel a mai napig ható szecesszióról.

A Szecessziós Akadémia soron következő előadása a gödöllői művésztelep 150 esztendeje született mesterére, Nagy Sándorra emlékezik. Az előadó, Dr. Gellér Katalin művészettörténész, Nagy Sándor monográfusa, a hazai szecessziós kutatás kiemelkedő alakja, számos könyv, kiállítás, előadás fűződik a nevéhez. Nagy Sándor életműve, hasonlóan
a szecesszió számos alkotójához, igazán sokszínű, egyaránt alkotott a festészetben, a grafikában és az iparművészet több területén. Nemcsak művészete, hanem a gödöllői művésztelepen élők természetközeli életmódja is érdekes és fontos számunkra.

Nagy Sándor a 20. század elejének egyik meghatározó művészegyéniségevolt. Élete és művészete összekapcsolódik Körösfői-Kriesch Aladáréval: kettejük nevéhez fűződik a gödöllői művésztelep létrejötte és közel húszéves története.

Bővebben:

Nagy Sándor, a gödöllői művésztelep alapító mestere

Időpont: Május 30. csütörtök 16.30-18.00

Hely: Ráth György-villa, 1068 Budapest, Városligeti fasor 12.

A program ingyenes.

iparművészet, kiállítás
2018-09-13 15:00
design, építészet, kiállítás, programajánló