Folynak a felújítási munkák a Móra Ferenc Múzeumnál

2019-07-18 17:00

Intenzíven folyik a Móra Ferenc Múzeum felújítása Szegeden. Az elmúlt időszakban az épületen kívül és belül is elkezdődtek a felújítási munkálatok: felállványozták a homlokzatot a homlokzatfelújítás apropóján, illetve a Kultúrpalota épületén belül is folyamatosan dolgoznak a szakemberek.

A felújítás során a múzeum főépülete, valamint a Vár turisztikai célú fejlesztése történik meg, melyet 899 millió forint vissza nem térítendő összeggel támogat az Európai Unió. Ehhez Szeged Megyei Jogú Város Önkormányzata további több, mint 500 millió forintos saját forrással járul hozzá.

A beruházásnak köszönhetően felújítják kívülről a Móra Ferenc Múzeum épületét, valamint új kiállításokat és egy kilátót is létrehoznak. A Vár és Kőtár szintén megújul majd, és itt is új kiállítás fogja várni a látogatókat. A projekt célja a két épület turisztikai célú fejlesztése, látogatóbarát- és élményelemekkel történő bővítése.

kiállítás, látogató, természet
2018-08-20 16:00