Fodor Ferenc néprajzkutató kapta a 2019-es Tömörkény-díjat

2019-12-14 10:00

Fodor Ferenc, a Móra Ferenc Múzeum néprajzkutatója kapta a 2019-es Tömörkény-díjat, az elismerést pénteken adták át.

AMóra-múzeum szakembere főként életpályájának elismeréséül kapta meg a kitüntetést. Emellett a Veritatis Imago című tudományos folyóirat élén végzett főszerkesztői munkáját, valamint egy népi építészeti emlékeket dokumentáló pályázatban betöltött szerepét is méltányolták a díjjal.

Fodor Ferenc 34 éve dolgozik a Móra Ferenc Múzeumban. A néprajzi kutatómunka iránt a legendás kutató, Bálint Sándor keltette fel érdeklődését főiskolai tanulmányai során. Fő kutatási területe a Homokhátság közösségeihez kapcsolódik, de járt kutatómunkán a Délvidéken és a Duna-deltában is. Doktori fokozatát 2006-ban szerezte meg, azóta különböző kötetek szerzője és szerkesztője, számos kiállítás közreműködője volt. Jelenleg a Móra-múzeumban dolgozik a Bálint Sándor hagyaték gyűjteménykezelőjeként.