Felhívás jó gyakorlatok bemutatására a 16. Országos Múzeumpedagógiai Konferencián

FELHÍVÁS

2024-ben immár tizenhatodik alkalommal rendezi meg a Szabadtéri Néprajzi Múzeum – Múzeumi Oktatási és Módszertani Központ (MOKK) az Országos Múzeumpedagógiai Konferenciát. A kétnapos szakmai esemény ezúttal az idén 125 éves Herman Ottó Múzeummal társszervezésben valósul meg Múzeumi ízfokozó  Enn(y)i kell! alcímmel a „leg”-ek városának is nevezett Miskolcon 2024. november 4-5-én.

NYÍLT FELHÍVÁS MÚZEUMI ÉS MÚZEUMPEDAGÓGIAI JÓ GYAKORLATOK BEMUTATÁSÁRA

Muzeális intézmények munkatársainak jelentkezését várjuk a 16. Országos Múzeumpedagógiai Konferencia témájához kapcsolódó, múzeumi illetve múzeumpedagógiai jó gyakorlatok 8 percben történő bemutatására.

Javasolt altémák a bemutatható jó gyakorlatokhoz:

a gasztronómia mint téma kreatív feldolgozása a múzeumi ismeretátadásban

a gasztronómia mint a nemzetiségek, etnikai kisebbségek önreprezentációjának eszköze a múzeumi keretek között

gasztronómia a múzeumi közönségrendezvényeken

sikeres együttműködés gasztronómiai szolgáltató és múzeum között

zöld múzeumi és fenntarthatósági szempontok érvényesülése a múzeum gasztronómiával kapcsolatos  rendezvényein vagy szolgáltatásainál

a Múzeumok Őszi Fesztiválja 2024 programkínálatában megjelenő, már sikeresen lezajlott múzeumi gasztroesemények

gasztroesemények és a műtárgyak egyidejű védelme a kiállítótérben

egyéb, a gasztronómiát a múzeummal összekapcsoló jó gyakorlat bemutatása

A szervezők fenntartják a jogot, hogy a beérkezett szinopszisok közül kiválasszák a konferencián bemutatásra kerülő jó gyakorlatokat.

A jó gyakorlatok bemutatására a konferencia második napján két párhuzamosan zajló szekció keretében kerül sor, vetített prezentáció vagy interaktív bemutató formájában. A konferenciaprogramba beválogatott jó gyakorlatot bemutatók részvétele az Országos Múzeumpedagógia Konferencia mindkét napján ingyenes, online regisztráció részükről is szükséges.

Jelentkezni ezen a felületen lehetséges.

Jelentkezési határidő: 2024. szeptember 23.

További információ

felhívás, film, képzés, múzeumandragógia, műhely, téma
2024-08-18 07:00
emlékezet, film, múzeumandragógia, #muzeumozzaszobadbol, múzeumpedagógia, történelem, virtuális