FELHÍVÁS - Jelölés a Pulszky Társaság Kismúzeumi Tagozatának elismeréseire

FELHÍVÁS

A Pulszky Társaság – Magyar Múzeumi Egyesület Kismúzeumi Tagozata a Poroszlai Ildikó-emlékérem mellé 2022-ben még két új díjat alapított a kismúzeumokban dolgozó munkatársak munkájának elismerésére. Így 2022-ben három díj felhívását teszi közé. A jelöléseket 2022. szeptember 20-ig várják.

Poroszlai Ildikó-díj

Az elismerést az a kismúzeum kaphatja meg, amely évek óta kiemelkedő muzeológiai tevékenységet végez.
A díjból minden évben egy kerül átadásra.

Gönczi Ferenc-díj

A neves néprajztudós nevét viselő életműdíjjal a kismúzeumokban dolgozó szakalkalmazott munkatársak több évtizede nagy elkötelezettséggel végzett, kiemelkedő szakmai munkáját kívánjuk elismerni.

A díjból minden évben egy kerül átadásra.

A Kismúzeumok Szolgálatáért – Pro Servitio Museorum Parvorum díj

A díjjal a magyar kismúzeumok szakmai, közönségkapcsolati, technikai és szakmai munkát segítő munkakörökben legalább tíz éve dolgozó munkatársainak munkáját kívánjuk elismerni.
A díjból minden évben maximum három kerül átadásra.

A díjak odaítélésére intézményvezetők, múzeumi munkatársak és magánszemélyek tehetnek javaslatot, de a muzeális intézmények, illetve munkatársaik önmagukat nem jelölhetik.

A részletes tevékenység egészére, és annak eredményeire kiterjedő, indoklással alátámasztott javaslatot elektronikusan vagy postai úton a Kismúzeumi Tagozat tagozatvezetőjének címére kérjük eljuttatni:

Dr. Bathó Edit
5100 Jászberény
Táncsics Mihály u. 5.
e-mail cím: jaszmuzeum@gmail.com

A jelölések beérkezésének határideje: 2022. szeptember 20.

A javaslatok alapján a Kismúzeumi Tagozat vezetősége határoz a díjak odaítéléséről.

A díjak átadására 2022. október 19-én Kiskunhalason, a kismúzeumok szakmai napján kerül sor.

Jászberény, 2022. augusztus 18.

Borítókép:

részlet a kiskunhalasi Thorma János Múzeum állandó kiállításából