egyediLEG - Szubjektív válogatás a Déri Múzeum gyűjteményeiből

KIÁLLÍTÁS

2022-04-13 12:00

Rend. Rendszer. Osztályozás. Besorolás. A debreceni Déri Múzeum új egyediLEG című kiállításán a szakemberek a múzeumi tárgyakat számos tudományos szempont alapján rendezik kategóriákba.

Minden egészen másféle módon is rendeződhet: megjelenhet egy másik tárgy ellentéteként (legnagyobb-legkisebb) vagy megmutathatja a benne rejlő kettősséget (háborús eszközökből dísztárgyak), lehet, hogy egy különleges életesemény vagy egy titok lenyomata (Sarkadi Imre író tragikus halálakor viselt ruha, a legősibb település legkülönlegesebb régészeti lelete).

forrás: debrecenbenhallottam.hu

A 2022. június 25-ig látogatható időLEGes tárlat efféle különleges és szokatlan rendezést ígér. A kurátor, Lakner Lajos és a válogatást végző muzeológusok arra biztatják a látogatókat, fedezzék fel a múzeum egyedi „LEGjeit”.

forrás: debrecen.hu

Továbbbi információ

Borítókép forrása: debrecen.hu

emlékezet, fénykép, gyűjtemény, kiállítás, látogató, programajánló