Az „Elveszett paradicsom" - A mezolit vadászok letűnt világa kiállítás 2022. április 17-ig látogatható a Déri Múzeumban

KIÁLLÍTÁS

2022-02-12 18:00

A mezolitikum évezredei alatt a Kárpát-medencében élt emberek minden bizonnyal sok emléket hagytak maguk után, azonban ezeknek még csak kis része ismert a kutatók számára. A kiállításon a hazai leletanyagokból láthatnak az érdeklődők egy válogatást.

Bepillanthatnak a Jásztelek határában napvilágra került mezolitépítmény maradványaiból rekonstruált életnagyságú kunyhóba, és ízelítőt kapnak az egykori halász-, vadász- és gyűjtögető életmód emlékeiből is. Közönség elé kerül a székesfehérvári Szent István Király Múzeumtól kapott, tökéletes épségben megmaradt, sokezer éves csontszigony. A tárlat legkülönlegesebb látnivalója azonban a Kárpát-medencében jelenleg egyetlen ismert mezolit sír, amelyet a hódmezővásárhelyi Tornyai János Múzeum jóvoltából elsőként a Déri Múzeum mutathat be.

A kiállítás 2022. április 17-ig látogatható.