CHILL GARDEN - Idén nyáron negyedik alkalommal indul útjára az egyedülálló kortárs művészeti eseménysorozat a Róth Miksa Emlékház és Gyűjtemény kertjében

PROGRAMAJÁNLÓ

2024. július 4-én újra elindul a Róth Miksa Emlékház és Gyűjtemény nyári programsorozata, a ChillGarden! A K11 Laborral közös eseményeket idén nyáron negyedik alkalommal szervezik meg, ezúttal is a kortárs művészetek, a design, a film, a zene, a tánc és az irodalom aktuális kérdéseivel foglalkoznak majd, meghívott előadókkal, tervezőkkel és alkotókkal közösen.

A kertmozik során a Cirko Filmmel, borkóstoló programjukon Homoky Dorkával működnek együtt, de helyet adnak augusztus végén a Malter Vándor Filmfesztiválnak, valamint júliusban a MOME Fairnek is, amely a szokásos design vásár mellett workshopokkal, tárlatvezetésekkel, koncertekkel egészül majd ki.

Augusztusban fellép a Platon Karataev duó, a Góbi Rita Társulat, a nyár pedig egy izgalmas kerekasztal-beszélgetéssel zárul, amelyet Szegő János, a Magvető szerkesztője vezet majd, partnere pedig Rudolf Péter és Saly Noémi mellett Szántó T. Gábor, Legát Tibor és Darvas Kristóf lesznek.

Az augusztus 29-ig tartó sorozat részletes programja már elérhető a Róth Miksa Emlékház és Gyűjtemény honlapján!

PROGRAMOK:

07.04. 19:30 MAGYARÁZAT MINDENRE (REISZ GÁBOR FILMJE)
kertmozi a Cirko Filmmel

07.11. 19:30 HOMOKY DORKA: 5 BOR | 5 MŰTÁRGY

borkóstoló és tárlatvezetés

07.20. 14:00 MOME FAIR NYÁR

designvásár és kortárs művészeti programok

07.25. 19:00 VAN GOGH AZ ÖRÖKKÉVALÓSÁG KAPUJÁBAN

kertmozi a Cirko Filmmel

08.01. 19:30 BALLA–Cz.K.: PLATON KARATAEV DUÓ

koncert

08.08. 19:00 VIGH VIOLETTA KIÁLLÍTÁSA

kiállításmegnyitó

08.15. 20:00 GÓBI RITA TÁRSULAT: BOLDOGSÁGGUBANC

kortárs táncelőadás - premier!

08.22. 19:30 MALTER VÁNDOR FILMFESZTIVÁL

kertmozi

08.29. KELETI PÁLYAUDVAR: AZ INDULÁSI OLDAL

irodalom, színház és zene Szegő Jánossal, Rudolf Péterrel, Saly Noémivel, Szántó T. Gáborral, Legát Tiborral és Darvas Kristóffal

A múzeum kiállításai ChillGarden jegy birtokában szabadon megtekinthetők. Ingyenes programok esetén a belépés feltételei az egyes események leírásánál olvashatók. Kutyabarát helyszín.

Kapcsolat: Kolocz Dóra szakmai vezető – kolocz.dora@eromuvhaz.hu

Fotók: Talabér Flóra, Gaál Dániel

Szervező: Róth Miksa Emlékház és Gyűjtemény (1078 Budapest, Nefelejcs utca 26.)

emlékezet, gyűjtemény, iparművészet, kiadvány, látogató, műhely, téma
2024-06-14 07:00
emlékezet, iparművészet, látogató, múzeumandragógia, Múzeumok Éjszakája, programajánló
2024-06-20 07:00